علت خاموش شدن گوشی و رفع آن

خاموش شدن ناگهانی گوشی په دلایلی دارد؟
زمان مطالعه مطلب 4 دقیقه

بسیاری از تلفن های همراه به صورت ناگهانی خاموش شده و با فشردن دکمه پاور روشن نخواهند شد. علت خاموش شدن گوشی اغلب به خاطر باتری دستگاه اتفاق می افتند، اگر از گوشی های قدیمی استفاده می کنید در ابتدا باید مشکلات نرم افزاری را بررسی کرده و در صورتی که مشکل همچنان وجود داشت برای سلامت باتری، از یک باتری جدید استفاده کنید. در ادامه با دلایل خاموش شدن ناگهانی گوشی میپرازیم.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بیشترین مشکلات موبایل را مطالعه کنید.

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی

دلایل زیادی برای خاموشی ناگهانی تلفن همراه وجود دارد، روزانه افراد زیادی با مشکلات خاموشی به مراکز تعمیرات موبایل مراجعه می کنند، افراد تعمیرکار ابتدا موارد نرم افزاری که باعث خاموشی گوشی شده را بررسی کرده در صورتی که با نصب رام جدید مشکل برطرف نشود، اقدام به تعمیر سخت افزاری دستگاه می کنند.

مواردی که باعث خاموش شدن ناگهانی گوشی می شوند:

 • مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری: مشکل به وجود آمده برای صفحه نمایش موبایل ممکن است بر اثر نصب رام متناسب با تلفن همراه باشد، همچنین ممکن است یکی از قطعات موجود بر روی برد دچار مشکل شده باشد.
 • نصب برنامه های ناسازگار: برنامه های مخرب می تواند عملکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار دهد، نصب برنامه های ناسازگار ممکن است باعث خاموشی در صفحه نمایش شود.
 • نداشتن شارژ کافی: بسیاری از گوشی ها بخاطر نداشتن شارژ کافی خاموش می شوند، قبل از هر چیزی باید از شارژ داشتن باطری اطمینان کسب کرد.
 • استفاده از شارژرهای غیراورجینال: شارژ های غیر شرکتی ممکن است آسیب جدی به باتری وارد کرده باشند، مشکلات مربوط به خاموش شدن ناگهانی گوشی در برخی از اوقات بخاطر استفاده از شارژرهای تقلبی است.
 • وجود مشکل در نمایشگر: صفحه نمایش موبایل در صورت بروز مشکل روشن نخواهد شد، مشکل روشن نشدن ممکن است بر اثر سوختن صفحه نمایش و یا پارگی فلت ایجاد شده باشد.
 • گرم شدن بیش از حد گوشی: تلفن های جدید به نحوی طراحی شده اند که در صورت استفاده مداوم و داغ شدن بیش از حد خاموش می شوند، اگر تلفن شما بخاطر داغ شدن خاموش شده و روشن نمی شود سعی کنید آن را در محل مناسب قرار دهید تا خنک شود سپس اقدام نمایید.
 • استفاده بیش از حد از تلفن همراه: اگر از افرادی باشید که در طول روز به صورت مدام از تلفن همراه خود استفاده می کنید ممکن است با مشکلاتی همچون خاموشی صفحه نمایش مواجه شوید، در این صورت باید به مرکز مجاز تعمیرات مراجعه نمایید.
 • مشکلات مربوط به بوت لوپ: بوت لوپ شدن در اغلب اوقات به خاطر نصب رام های ناسازگار اتفاق می افتند، علاوه بر آن نصب رام نیمه تمام نیز ممکن است مشکلات خاموشی به وجود بیاورد.
 • آسیب دیدگی فیزیکی : اغلب آسیب های فیزیکی منجر به شکستن یا خاموشی صفحه نمایش موبایل می شوند، نمایشگرها اغلب به ضربه حساس بوده و اگر بخاطر این دچار خاموشی شده باشند حتما باید بررسی شود.
 • نفوذ آب یا مایعات: ورود آب یا مواد مایع به داخل گوشی ممکن است آسیب جدی ایجاد کند، اگر رطوبت و یا آب به داخل گوشی نفوذ کند شک نکنید که خاموش شدن صفحه به همین علت است.

تعمیر خاموش شدن ناگهانی گوشی

برخی از افراد با مشکلات نرم افزاری به مراکز تعمیرات مراجعه کرده و برخی نیز برای تعمیر خاموش شدن ناگهانی گوشی به نمایندگی تعمیر موبایل رجوع می کنند. افرادی که در زمینه تعمیرات تلفن همراه فعال هستند در ابتدا مشکلات نرم افزاری و در صورت روشن نشدن اقدام به باز کردن دستگاه می کنند.

گوشی خاموش شده چگونه تعمیر می شود؟

 • مشکلات نرم افزاری بررسی می شود: مشکلات نرم افزاری با نصب رام جدید و فلش زدن دستگاه انجام می گیرد، در این صورت اگر برنامه خاصی منجر به خاموشی صفحه نمایش شده باشد از رام گوشی حذف شده و دستگاه فعال خواهد شد.
 • تعمیرکار مشکلات احتمالی سخت افزاری را ارزیابی می کند: چنانچه مشکل خاموشی نمایشگر با فلش کردم و نصب رام جدید رفع نشود تعمیرکار باید اقدام به باز کردن تلفن کرده و بخش های داخلی همچون باتری، فلت ها، نمایشگر و برد را بررسی کند.

مقاله پیشنهادی: کالیبره کردن باتری موبایل

مشکلات نرم افزاری که باعث روشن نشدن صفحه موبایل می شوند با هزینه و البته زمان کم برطرف می شوند اما مشکلات سخت افزاری نیاز به بررسی های بیشتری دارند. اگر مشکل به وجود آمده برای گوشی تلفن سخت افزاری باشد باید برای بررسی و تعمیر آن دستگاه را به مدت چند روز در اختیار مرکز تعمیرات قرار دهید.

نتیجه گیری 

گوشی تلفن همراه همانند سایر لوازم تصویری ممکن است دچار مشکل شود. اگر با مشکلات مربوط به خاموش شدن گوشی روبرو شدید نگران نباشید زیرا این مشکلات به شکل رایج برای دستگاه های موبایل به وجود آمده و قابل رفع هستند. نکته مهمی که در این میان باید به آن توجه نمایید این است که سعی کنید گوشی موبایل خود را در اختیار نمایندگی های معتبر و مجاز قرار دهید تا مشکل به صورت دقیق بررسی و رفع شود.

بسیاری از مشکلات مربوط به روشن نشدن صفحه نمایش شامل گارانتی می شوند البته به شرطی که مشکل به وجود آمده به خاطر نفوذ مایعات، استفاده غیر اصولی و آسیب دیدگی فیزیکی نباشد. در صورت خاموش شدن ناگهانی گوشی، می توانید برای بررسی دقیق آن را در اختیار مراکز مربوطه قرار دهید.

سایت رایان دل کوک در جهت رفاه حال شما همراهان عزیز راه اندازی شده است، چنانچه تلفن همراهتان خاموش شده و با شارژ کردن باتری نیز روشن نمی شود برای بررسی و رفع مشکل می توانید با کارشناسان ما ارتباط تلفنی برقرار کنید.

۲ thoughts on “علت خاموش شدن گوشی و رفع آن

 1. پروانه رحیمی says:

  سلام
  گوشی من چند روزیه خود به خود خاموش میشه
  یک بار از دستم افتاد ازونموقع خاموش میشه باید چیکارش کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *