افرادی که مدام با اینترنت سروکار دارند قطعا با نمونه های مختلف اکسس پوینت آشنایی دارند، این نوع تجهیزات برای اتصال اینترنت استفاده شده‌ که هر یک با برند و سرعت مشخصی تولید شده‌اند. اکسس پوینت از تجهیزاتی است که کمتر دچار مشکل شده و اغلب مشکلات به وجود آمده برای این سیستم ها جزئی می باشد. تعمیر اکسس پوینت در نقاط مختلف ایران توسط برخی از شرکت ها و افراد باتجربه انجام می پذیرد.

تعمیر اکسس پوینت

مشکلاتی که برای اکسس پوینت به وجود می آید متعدد می باشد، بعضی از مشکلات، مربوط به برد اصلی دستگاه می باشد و برخی نیز به صورت نرم افزاری قابل تعمیر میباشد، تعمیر اکسس پوینت از طریق ابزارهای خاصی انجام می شود، افراد تعمیرکار در ابتدا توسط دستگاه هایی همچون ولت متر اقدام به عیب یابی می کنند، مشکل به وجود آمده ممکن است برای هر کدام از خازن ها یا مقاومت های اکسس پوینت به وجود آمده باشد که با تعویض یک خازن جدید برطرف خواهد شد.

سیگنال دهی Access Point با یکدیگر متفاوت می باشد، برخی از شرکت های سازنده برای افزایش برد از دو یا چند آنتن برای این تجهیزات استفاده کرده اند، مشکلات به وجود آمده برای این سیستم ها ممکن است به آنتن دهی دستگاه مرتبط شود.

هزینه تعمیر access point

برخی از کاربران در مورد هزینه تعمیر access point از ما سوال دارند، در پاسخ به این عزیزان باید بگوییم که این نوع تجهیزات با در نظر گرفتن نوع مشکل به وجود آمده قیمت گذاری می شوند، مشکلاتی که به راحتی و از طریق ریست کردن اکسس پوینت یا به صورت نرم افزاری رفع شود، هزینه کمی دارد اما اگر مشکل جدی تر بوده و به بخش برد دستگاه مرتبط شود باید هزینه بیشتری برای تعمیر access point پرداخت کرد.

اکسس پوینت ها با برندهای گوناگونی در بازار ایران وجود دارند که ممکن است در طول استفاده برای هر یک مشکل به وجود آید، از پراستفاده ترین اکسس پوینت ها می توان به تی پی لینک، دی لینک، زایکسل، ایسوس، اچ پی، میکرون و بلدن اشاره کرد که هر یک با مبلغ خاصی تعمیر می شوند.

برخی از افراد بلافاصله پس از بروز مشکل برای اکسس پوینت اقدام به تعویض آن می کنند، این نوع تجهیزات در سال های اخیر نوسانات قیمتی زیادی را تجربه کرده اند و شما برای کاستن در هزینه های خرید بهتر است به جای تهیه یک اکسس پوینت جدید، اقدام به تعمیر اکسس پوینت کنید. تعمیرات این تجهیزات هم به شکل سیار و هم در محل انجام می شود.

معتبرترین برندها

سامسونگ

ایسر

فروش لنوو

فروش ایسوس

گیگابایت

تعمیرات اچ پی

اپل

تعمیرات لپ تاپ دل

چرا رایان دل کوک ؟

آخرین مقالات