دلایل روشن نشدن آیپد و رفع آن

دلایل روشن نشدن آیپد
زمان مطالعه مطلب 3 دقیقه
خانه / مقالات / موبایل و تبلت / دلایل روشن نشدن آیپد و رفع آن

یکی از مشکلاتی که کاربران محصولات اپل با آن مواجه خواهند شد روشن نشدن آیپد می‌ باشد. روشن نشدن این دستگاه به دلیل زیاد بودن قیمت این محصول برای کاربر بسیار نگران کننده خواهد بود. در ادامه این مقاله ما به دلایل روشن نشدن تبلت اپل و همچنین راه حل های موجود خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

دلایل روشن نشدن آیپد

دلایل روشن نشدن آیپد

عیب یابی در روشن نشدن آیپد مهم‌ترین بخش در شناسایی دلیل به حساب می‌ آید. سیستم آیپد دارای ساختاری آسیب پذیر است بنابراین می‌تواند دچار به وجود آمدن مشکلات فراوانی شود.

 • خالی شدن کامل شارژ

اولین و ساده ترین دلیل روشن نشدن آیپد می ‌توان به خالی بودن باتری آن اشاره کرد. بسیاری از کاربران آیپد این را نمی‌ دانند که دستگاه در ابتدای اتصال به شارژ قادر به روشن شدن نمی‌ باشد و توانایی لازم برای روشنی را نخواهد داشت.

 • خراب بودن دکمه پاور

یکی دیگر از ساده ترین عوامل روشن نشدن آیپد می ‌توان به آن اشاره کرد خراب بودن دکمه پاور آن می ‌باشد که در این صورت کاربر توانایی روشن کردن آیپد را نخواهد داشت.

 • خرابی قطعات داخلی

روشن نشدن آیپد می ‌تواند به منظور وجود خرابی در قطعات داخلی آن باشد. این خرابی ممکن است به دلیل بروز مشکل در آی سی شارژ، باتری، برد و دیگر قطعات داخلی به وجود آید. در بروز چنین حالتی کاربر باید به دنبال متخصص تعمیر باشد تا قطعات معیوب را تعمیر و در صورت نیاز تعویض کند. 

در صورتی که ایپد شما با مشکلاتی رو به رو شده است، پیشنهاد میکنیم به دلیل ظرافت و پیچیدگی هایی که این سیستم دارد، هرچه سریعتر تعمیرات تبلت خود را به رایان دل کوک بسپارید.

رفع مشکل روشن نشدن آیپد

حال چند روش ساده برای درست شارژ کردن آیپد برای شما بازگو خواهیم کرد:

 • شارژر تبلت و اتصالات مربوط به آن را به خوبی چک شود
 • استفاده از کابل و شارژر اورجینال
 • استفاده از پریز برق دیواری برای شارژ کردن نه پورت USB
 • از آیپد خود هنگام شارژ کردن استفاده نکنید
 • استفاده از شارژر و آداپتور مناسب
 • اطمینان از نبودن گرد و خاک بر روی پورت شارژ

تعمیرات سخت افزاری ایپد

در صورت امتحان کردن تمامی راه حل ها برای روشن کردن آیپد و حل نشدن این مشکل احتمالا این خرابی در قطعات داخلی به وجود آمده است و نیاز به تعمیرات سخت افزاری خواهد داشت. تعمیرات سخت افزاری در آیپد دارای پیچیدگی های زیادی می‌ باشد.آیپد های اپل دارای قطعات بی‌شماری در داخل خود می ‌باشند که تمامی این قطعات از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.

هر قطعه دارای سیستم های منحصر به خود را دارد بنابراین تشخیص اشتباه در این امر باعث بروز هزینه های دوبرابر برای کاربر خواهد شد همچنین باعث بروز خرابی بیشتر در آیپد می‌ شود. تعمیر آیپد یکی از سرویس هایی می ‌باشد که باید به صورت تخصصی عیب یابی و تعمیر صورت بگیرد. پیشنهاد می‌ شود در این حال به کارشناس متخصص و خبره آیپد رایان دل کوک با شماره 45102-021 را واگذار کنید.

دانگرید کردن آیپد

دانگرید کردن به معنای عقب بردن بروز رسانی و با ارتقا می ‌باشد. لازم به ذکر است در هنگام دانگرید کردن سیستم عامل خود تمامی اطلاعات و تنظیمات انجام شده بر روی آیپد حذف خواهد شد. بهتر است قبل از دانگرید کردن سیستم عامل خود از اطلاعات خود بک ‌آپ بگیرید. در هنگام دانگرید کردن سیستم عامل شما فلش شده و به حالت اولیه خود باز خواهد گشت. 

دانگرید کردن سیستم عامل با چند شیوه قابل انجام می‌باشد که رایج ترین این شیوه ها عبارت اند از:

 • دانگرید با استفاده از itunes
 • دانگرید با استفاده از فایل IPSW
 • دانگرید استفاده از فایل‌های SHSH blob

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *