مانیتور از اصلی ترین اجزای لپ تاپ و کامپیوتر می باشد، این بخش ممکن است در طول استفاده دچار شکستگی یا پیکسل سوختگی شود که در برخی از موارد باید به تعمیرات مانیتور مراجعه کنید و گاها مجبور به تعویض آن خواهید شد، مانیتورها در مدل های مختلفی ساخته شده اند که نمونه های OLED از باکیفیت ترین نمونه ها می باشد. تعمیر مانیتور حتما باید توسط افرادی انجام شود که در این زمینه تخصص دارند.

خدمات تعمیر مانیتور 

برخی از شرکت های تولید کننده، خود اقدام به ساخت مانیتور کرده‌اند و برخی نیز ساخت این بخش را به عهده شرکت های دیگر می گذارند. به طور خلاصه فناوری ساخت هر کدام از مانیتورها با یکدیگر متفاوت می باشد که در صورت ضربه و یا آسیب های فیزیکی ممکن است دچار مشکل شوند.

خدمات تعمیرات مانیتور به صورت هوشمند و از طریق دستگاه های مخصوصی انجام می گیرد، مشکلات به وجود آمده برای بخش مانیتور ممکن است به صورت نرم افزاری برطرف شود اما در صورتی که نتوان با روش های نرم افزاری اقدام به برطرف کردن مشکل نمود، می بایست از روش های سخت افزاری استفاده کرد.

در صورتی که تعمیر سخت افزاری بر روی مانیتور پاسخگو نباشد تعمیرکار مجبور به جایگزین کردن آن خواهد شد، نمونه ای که برای تعویض مانیتور انتخاب می شود باید اصلی و دارای گارانتی نیز باشد تا شما با آسودگی خاطر اقدام به نصب و استفاده از آن کنید.

تعمیر مانیتور در محل

برای کاستن در هزینه های رفت و آمد شما می توانید از روش های تعمیر مانیتور در محل استفاده کنید. برخی از شرکت ها برای رفاه حال مشتریان، اقدام به اعزام تعمیرکار به محل کرده‌اند که مشکلات مربوط به مانیتور را انجام خواهند داند.

تعمیرکاران سیار مانیتور به همراه ابزارهای مختلف به محل مورد نظر اعزام می شوند و به سرعت اقدام به عیب یابی مانیتور می کنند، اگر برای فلت یا برد مانیتور مشکل به وجود آمده باشد به راحتی تعمیر شده و قطعه مشکل دار با نمونه جدید جایگزین خواهد شد، چنانچه مشکل مورد نظر برطرف نشود اقدام به تعویض مانیتور خواهند کرد.

مانیتورها هر یک در سایز و ابعاد خاصی ساخته شده اند، لپ تاپ ها وکامپیوترها اغلب دارای صفحه نمایش 12/5 اینچی تا 18 اینچی هستند، البته ما امروزه نمونه های 22 اینچی را نیز در بازار مشاهده می کنیم. هر چقدر که اینچ مانیتور افزایش پیدا کند قیمت صفحه نمایش نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

هزینه تعمیرات مانیتور

بعضی از دوستان از ما سوال می کنند که هزینه تعمیر انواع مانیتور چه میزان است؟ ما در پاسخ به این عزیزان می توانیم بگوییم که هزینه کلی تعمیر مانیتور وابسته به مشکلی است که برای آن به وجود آمده است، مشکلات جزئی که با نصب ویندوز یا توسط برنامه برطرف شوند هزینه کمتری دارند اما اگر مجبور به تعویض مانیتور شوید باید مبلغ بیشتری در قبال آن بپردازید.

شما میتوانید برخی از تعمیر قطعات را به تعمیرکاران بسپارید اما برخی دیگر قابل تعویض هستند، قطعاتی همچون فلت ها و بخشی از برد صفحه نمایش. اگر صفحه مانیتور خود به خود مشکل پیدا کرده باشد و هیچگونه آسیب فیزیکی ندیده باشد احتمالا مشکل به فلت آن برمی‌گردد که تعمیر آن کار نسبتا آسانی است.

مانیتور بخشی است که همیشه جلوی چشمان ما قرار دارد، از مانیتور لپ تاپ گرفته تا صفحه نمایش تلویزیون های LED و موارد دیگر. این بخش از دستگاه ها اگرچه بازه قیمتی زیادی دارند اما به نحوی طراحی شده اند که در صورت بروز مشکل ما بتوانیم آن را با یک نمونه اصلی تعویض کنیم.

تعمیر مانیتور می بایست توسط اشخاصی انجام شود که در این زمینه مهارت دارند، اگر مشکلی برای صفحه مانیتور شما به وجود آمده قبل از هر گونه اقدام خودسرانه با نمایندگی تعمیرات مانیتور تماس بگیرید.

معتبرترین برندها

سامسونگ

ایسر

فروش لنوو

فروش ایسوس

گیگابایت

تعمیرات اچ پی

اپل

تعمیرات لپ تاپ دل

چرا رایان دل کوک ؟

آخرین مقالات