مادربرد از اصلی ترین و مهم ترین اجزای لپ تاپ می باشد، تمامی قطعات بر روی برد اصلی جای گرفته و وظیفه خود را انجام می دهند. مادربردها از بازه قیمتی بالایی برخوردارند، این بخش از لپ تاپ وظایف مهمی را بر عهده دارد و اگر کوچکترین مشکلی برای هر کدام از قطعات موجود بر روی آن به وجود بیاید می بایست اقدام به تعمیرات مادربرد و یا تعویض قطعه مورد نظر نمود. تعمیر مادربرد لپ تاپ، توسط دستگاه های مخصوصی انجام می شود.

خدمات تعمیر مادر برد لپ تاپ

مادربوردها از اجزای پیچیده ای برخوردار بوده و تعمیر آنها نیاز به تخصص دارد، تعمیرکاران از طریق ولت متر اقدام به عیب یابی قطعه مورد نظر می کنند. به طور معمول مادربردها بخاطر نوسانات برقی یا استفاده غیر اصولی از لپ تاپ دچار مشکل می‌شوند اما هیچ جای نگرانی وجود ندارد زیرا تعمیر این بخش از لپ تاپ به آسانی انجام می شود.

خدمات تعمیر مادربورد لپ تاپ برای تمامی برندهای لپ تاپ انجام می شود، افراد متخصص با لوازم و ابزارهایی که در اختیار دارند اقدام به عیب یابی کرده و پس از کشف قطعه آسیب دیده اقدام به تعویض آن می کنند. در صورتی که جریان برق و یا نفوذ مایعات باعث آسیب جدی به تمامی بخش های لپ تاپ شده باشد، هزینه تعمیر آن بالا رفته و صرفه اقتصادی نخواهد داشت در این صورت تعمیرکار پیشنهاد تعویض برد اصلی را خواهد داد.

برخی از قطعات مادربرد جداسازی شده و برخی به شکل ثابت بر روی برد نصب شده است، رم ها، کارت گرافیک، سی پی یو و اجزایی از این قبیل که بر روی برد اصلی قرار گرفته اند به راحتی جداسازی شده و اگر مشکل از این قطعات باشد، با نمونه جدید و سالم تعویض خواهد شد. برخی از لوازم برد اصلی نیز قابل جداسازی توسط کاربر نبوده و می بایست از هویه های مخصوص برای تعویض و یا تعمیر آن استفاده کرد.

هزینه تعمیرات مادربورد

هزینه تعمیر مادربورد لپ تاپ با توجه به مشکل بوجود آمده تعیین خواهد شد، تعمیرکار ممکن است یک خازن یا مقاومت معمولی را تعویض کند و ممکن است نیاز به تعویض رم ها یا سی پی یو باشد. در نتیجه قیمت یک خازن معمولی با سی پی یکسان نمی باشد.

معمولا تعمیر برد اصلی لپ تاپ زمان‌بر نبوده و شما به آسانی و با کمترین هزینه قادر به تعمیر این بخش خواهید بود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که سعی کنید سیستم خود را به مراکز معتبر بسپارید تا اطلاعات شما از بین نرفته و قطعه مشکل دار با قطعه اصلی و شرکتی جایگزین شود.

پس از اینکه لپ تاپ خود را به نمایندگی برای تعمیر سپردید، تعمیرکار اقدام به عیب یابی می کند و سپس با شما تماس خواهد گرفت، مشکل به وجود آمده برای برد و همچنین قیمت تعمیر آن در اختیار شما قرار گرفته که با تأیید آن می توانید اقدام به تعمیرات مادربرد نمایید.

مادربردهای قدیمی از اجزای نه چندان پیچیده ای طراحی شده و تعمیر آن ها نیز به آسانی انجام می شود اما مادربردهای جدید دارای قطعات پیچیده تری بوده و تعمیر آنها نیاز به تخصص دارد.

تولیدکنندگان لپ تاپ خود به تنهایی اقدام به ساخت برد اصلی دستگاه می کنند و یا این کار را بر عهده شرکت های دیگر می گذارند، از رایج ترین لپ تاپ هایی که مشکلات مربوط به مادربرد برای آنها به وجود می آید می توان به برندهای دل، اچ پی، ایسوس، ایسر و…  اشاره کرد.

اگرچه برد اصلی لپ تاپ در مقایسه با سایر قطعات دستگاه پیچیده تر می باشد اما تعمیر آن به آسانی انجام می شود، اگر مشکلی برای مادربرد لپ تاپتان به وجود آمده باشد جای نگرانی نیست زیرا ما امروزه افراد حرفه ای در ایران داریم که دوره های تخصصی تعمیر لپ تاپ را پشت سر گذرانده و قادر به تعمیر برندهای مختلفی از برد لپ تاپ هستند.

تعمیر مادربورد لپ تاپ در سراسر کشور انجام می شود، اگر دستگاه شما شامل گارانتی می باشد شما می توانید از خدمات رایگان برای تعمیرات مادربرد اصلی دستگاه استفاده نمایید. اگرچه برد اصلی لپ تاپ ها شامل گارانتی می شود اما لازم به ذکر است که مشکل به وجود آمده باید بدون دخالت انسان باشد، مشکلاتی همچون آب خوردن یا شکستگی شامل گارانتی نخواهد شد.

معتبرترین برندها

سامسونگ
ایسر
فروش لنوو
فروش ایسوس
گیگابایت
تعمیرات اچ پی
اپل
تعمیرات لپ تاپ دل

چرا ر ایان دل کوک ؟

آخرین مقالات