از اجزای اصلی و مهم هر کیس بخش پاور آن است، کیس های خانگی و پیشرفته تماماً از پاورهای مخصوصی طراحی شده اند که هر یک درجه کیفی خاص خود را دارند. پاورها بیشتر بخاطر نوسانات جریان برق دچار مشکل می شوند، اتصالی، شدت جریان کم یا زیاد می تواند باعث سوختن پاور شود. خوشبختانه امروزه تمامی مشکلاتی که برای پاور به وجود می آید، بازهم قابلیت تعمیر پاور کامپیوتر وجود ندارد.

تعمیر پاور کامپیوتر در تهران

تهران از شهرهایی است که نمایندگی های فعال زیادی در آنجا برای تعمیر پاور کامپیوتر وجود دارد، اگر مشکلی برای این بخش از کیس به‌وجود آمده باشد شما می توانید با مراجعه حضوری به نمایندگی ها، اقدام به تعمیر کیس نمایید.

افراد فنی کار با بخش های مختلف کیس آشنایی دارند، برخی از افراد نیز تجربه کافی در زمینه اجزای کیس ندارند. به طور کل پاور، انرژی مورد نیاز قطعات را تأمین می کند، این بخش به عنوان منبع تغذیه عمل کرده و اگر آسیب ببیند دستگاه روشن نخواهد شد.

اگر با جزئیات بیشتری به بخش داخلی پاور نگاهی بیندازیم می بینیم که از اجزای پیچیده ای ساخته شده است، از خازن ها گرفته تا مقاومت ها، فیوزها و ترانزیستورها.

مشکلات به وجود آمده برای پاور اغلب مربوط به بخش فیوز آن می باشد که با هزینه کم با یک فیوز جدید و سالم جایگزین خواهد شد.

در برخی از موارد ترانزیستورها نیز دچار خرابی می شوند، ورود شدت جریان کم یا بیش از حد می تواند آسیب جدی به ترانزیستور وارد کند و یا باعث انفجار این قطعه خواهد شد. 

 تعمیر کار در ابتدا تمامی بخش های پاور را مورد بررسی قرار داده و قطعه معیوب را شناسایی می کند.

هزینه تعمیرات پاور کامپیوتر

اگر مشکلی برای پاور کیس شما به وجود بیاید قطعا دستگاه روشن نخواهد شد. افرادی که این مشکل برای کیسشان به وجود آمده دغدغه هزینه های تعمیر آن را دارند.

اگر مشکلی برای پاورتان ایجاد شده، جای هیچ نگرانی نیست زیرا 90% قابل تعمیر می باشد مگر تمامی بخش های پاور دچار سوختگی یا خرابی شده باشند که در این صورت مجبور به تعویض آن خواهید شد.

هزینه تعمیر پاور وابسته به مشکلی بوده که برای این بخش به وجود آمده است، تعویض یک یا چند ترانزیستور و خازن معمولا هزینه کمی دارد و به سرعت انجام  می گیرد.

تعمیرکاران در ابتدا فیوز پاور را مورد بررسی قرار می دهند، امروزه تمامی پاورها دارای فیوز می باشند که در صورت ورود جریان نامتناسب اول این بخش خواهد سوخت.

اگر برای فیوز پاور مشکلی پیش آمده باشد با کمترین هزینه تعمیرات پاور انجام خواهد شد، مشکلات مرتبط با سوختن خازن ها و ترانزیستورها نیز با هزینه کمی انجام می شود و جای هیچ نگرانی نیست.

برخی از شرکت های تولیدی کیس، تمامی بخش های سیستم از جمله پاور را گارانتی می کنند و شما می توانید از خدمات پس از فروش آن بهره مند شوید.

در یک نتیجه کلی می توانیم بگوییم که پاورها در مقایسه با سایر قطعات کامپیوتر کمتر دچار مشکل و خرابی می شوند، مشکلات به وجود آمده برای این قطعه اغلب با هزینه کم برطرف می شود. 

در صورتی که مجبور به تعویض پاور شدید سعی کنید به میلی آمپر آن توجه کرده و پاور مناسب را جایگزین نمایید. شرکت های مختلفی در جهان اقدام به ساخت پاور کرده اند که هر یک درجه کیفی خاص خود را دارند، اغلب پاورها دارای یک فن در بخش انتهایی هستند که برای خنک نگه داشتن آن طراحی شده است، فن های پاور اگر به درستی کار نکنند ممکن است در دراز مدت باعث سوختن بخش های مهم این قطعه شوند.

به طور معمول پاورهای درجه یک و اصلی کمتر دچار مشکل می شوند و شما اگر مجبور به خرید و جایگزین پاور شدید سعی کنید ابتدا به مرکز تعمیر پاور کامپیوتر مراجعه کرده و در صورتی که قابل تعمیر نبود، حتما از نمونه های اصلی و شرکتی استفاده کنید.

معتبرترین برندها

سامسونگ

ایسر

فروش لنوو

فروش ایسوس

گیگابایت

تعمیرات اچ پی

اپل

تعمیرات لپ تاپ دل

چرا ر ایان دل کوک ؟

آخرین مقالات