بیشترین مشکلات لپ تاپ ها

بیشترین مشکلات خرابی لپ تاپ
زمان مطالعه مطلب 6 دقیقه

لپ تاپ از جمله سازه هایی است که در طول استفاده ممکن است دچار خرابی شود، بیشترین مشکلات خرابی لپ تاپ مرتبط با مادر برد اصلی دستگاه می باشد، البته بخش ظاهری این نوع محصولات نیز گاها دچار شکستگی و یا مشکلات این چنینی خواهد شد که برای تعمیر آن باید از متخصصان حرفه ای استفاده کنید. هر کدام از برندهای لپ تاپ از برند اچ پی گرفته تا دل و ایسوس ممکن است در طول استفاده دچار مشکل شوند که شما باید به رفع آن اقدام نمایید. در ادامه به بیشتر به خرابی ها و مشکلات لپ تاپ، میپردازیم.

بیشترین خرابی و مشکلات لپ تاپ ها

ما در مقاله زیر قصد داریم بیشترین مشکلاات خرابی لپ تاپ را برایتان عنوان کرده تا در مواجهه با آن به راحتی بتوانید اقدام به تعمیر آنها نمایید، اگر فنی کار باشید می توانید بخش های ساده لپ تاپ که دچار مشکل شده است را خود به تنهایی تعمیر کنید اما اگر مشکل به وجود آمده برای سیستمتان حادتر از حد معمول می باشد حتما باید از افراد خبره که در این زمینه فعالیت دارند کمک بگیرید.

بیشترین مشکلات لپ تاپ ها

لپ تاپ ها ممکن است در طول استفاده دچار خاموشی شده و یا باتری آنها شارژ نشود علاوه بر آن از مشکلات رایجی که برای این نوع سیستم ها به وجود می آید می توان به کند شدن لپ تاپ اشاره کرد.

مشکلات لپ تاپ ها؛ سخت افزاری

بخش سخت افزاری لپ تاپ شامل تمامی قطعات داخلی می شود، مشکلات سخت افزاری می تواند مربوط به صفحه نمایش ، مادربرد، رم ها و یا بخش های داخلی لپ تاپ باشد، مشکلات سخت افزاری نیاز به باز کردن لپ تاپ دارند که پس از آن باید تعمیرکار اقدام به عیب یابی مشکل و تعویض قطعه معیوب نماید.

هارد

هارد یکی از بخش‌هایی است که وظیفه نگهداری اطلاعات را دارد، این بخش از لپ تاپ در مقایسه با سایر قطعات کمتر دچار مشکل می شود، در برخی از اوقات اطلاعات داخل هارد بازیابی و سپس اقدام به تعمیر آن می‌شود اما در بعضی مواقع ممکن است هارد مورد استفاده برای سیستم به طور کامل با یک هارد جدید تعویض شود.

پردازنده و تعمیر ان

مشکلات به وجود آمده برای پردازنده لپ تاپ ممکن است به صورت نرم افزاری برطرف شود اما در مواردی که مشکل به خود پردازنده برمی گردد ممکن است تعمیرکار اقدام به تعویض قطعه مورد نظر نماید.

 امروزه اغلب لپ تاپ های جدید به گونه ای طراحی شده اند که بخش پردازنده آنها قابل جداسازی و ارتقا می باشد به همین جهت این بخش از لپ تاپ به راحتی قابل تعمیر و تعویض است.

برای تعمیر این قطعه و یا دیگر قطعات، میتوانید به تعمیرات لپ تاپ مراجعه کنید.

فن

فن یکی از بخش‌هایی است که اغلب با آن آشنایی داریم، هر لپ تاپ از یک یا چند فن برای خنک کاری بخش سی پی یو و یا جلوگیری از ورود گرد و خاک به قطعات آن در بخش داخلی سیستم قرار گرفته است، فن ها از جمله لوازمی هستند که در طول استفاده ممکن است دچار مشکل شوند. مشکلات به وجود آمده برای این قطعه ممکن است فن را به طور کامل از کار بیندازد که تعمیرکار آن را با یک فن جدید به آسانی تعویض خواهد کرد. 

کیبورد

کیبورد لپ تاپ از بخش هایی بوده که همه ما به طور مداوم از آن استفاده می‌کنیم، در برخی از موارد ممکن است بعضی از دکمه های کیبورد سفت شده و یا از جای خود افتاده باشند در این صورت تعمیرکار از یک صفحه کیبورد جدید برای لپ تاپ استفاده کرده و یا دکمه های مشکل دار را تعویض می کند.

شارژر

شارژر لپ تاپ از بخش‌های مهم برای تامین انرژی باتری است این بخش ممکن است در طول استفاده و یا با ورود جریان برق نامتناوب دچار مشکل شده که به راحتی قابل تعمیر می باشد. در صورتی که تعمیرکار قصد تعویض شارژر را داشته باشد باید حتماً به ولتاژ ورودی و خروجی آن توجه کند.مشکلات لپ تاپ ها

باتری

باتری از جمله بخش هایی بوده که بیشترین خرابی را دارد و ممکن است شما در طول استفاده یک یا چند بار نیاز به تعویض آن پیدا کنید، باتری ها ممکن است در مدتی که از لپ تاپ استفاده می شود دچار افت انرژی شوند و نتوانند نیروی کافی را برای روشن شدن به قطعات برسانند. باتری های لپ تاپ در مدل های مختلفی تولید شده اند که باید با قطعه شرکتی اورجینال تعویض شوند.

آداپتور

آداپتور لپ تاپ برای شارژ کردن باتری استفاده می شود، آداپتورها ممکن است در هنگام قطع ناگهانی برق و یا اتصالی به وجود آمده دچار مشکل شوند. قطعات این بخش از لپ تاپ به راحتی قابل تعمیر می باشد، تعمیرکار پس از یافتن مشکل اقدام به تعویض قطعه به وجود آمده می کند.

اسپیکر

 اغلب لپ تاپ ها دارای اسپیکر داخلی هستند، یک سیستم ممکن است از یک یا چند اسپیکر ساخته شده باشد. اسپیکرها ممکن است در مدت زمانی که از لپ تاپ استفاده می کنید از طول عمر آنها کاسته شود و صدای با کیفیتی را تولید نکنند به همین جهت شما باید از اسپیکرهای اصلی دستگاه برای تعمیر آن استفاده کنید.

سوکت

یک لپ تاپ از سوکت های مختلفی ساخته شده است، سوکت از بخش‌هایی بوده که اگر استفاده زیادی از آن شده باشد ممکن است کارایی خود را از دست بدهد، تعمیرکار توسط هویه و قلع مخصوص اقدام به تعویض سوکت معیوب خواهد کرد.

لولا

 همه لپ تاپ ها برای باز و بسته شدن نیاز به لولا دارند، لوله های ساخته شده برای سیستم ها ممکن است از جنس پلی کربنات و یا آلیاژهای فلزی باشند که در طول استفاده کارآیی خود را از دست بدهند. لولاهای لپ تاپ به راحتی قابل تعمیر هستند و برای تعمیر آن از فنرهای جدید استفاده می شود یا به طور کلی لولای قدیمی با لولای جدید جایگزین خواهد شد.

دی وی دی

 در گذشته برای رایت کردن انواع سی دی و دی وی دی از بخش دی وی دی رایتر لپ تاپ یا کامپیوتر استفاده می‌شد، امروزه نیز اغلب لپ تاپ ها دارای دی وی دی های مخصوصی هستند که از آن‌ها برای نصب ویندوز استفاده می کنند . بخش دی وی دی رایتر لپ تاپ در صورت استفاده زیاد ممکن است دچار مشکل شود، از رایج ترین مشکلاتی که برای این بخش به وجود می‌آید مربوط به چشمی دی وی دی رایتر می باشد که با یک قطعه جدید تعویض خواهد شد.

مانیتور

 مانیتور از قسمت هایی است که ممکن است در مدت زمان استفاده دچار شکستگی شده و یا پیکسل های آن دچار مشکل شده باشند مانیتور ها اغلب از بازه قیمتی بالایی برخوردار هستند که شما مدل های مات و یا براق آن را می‌توانید تهیه و جایگزین مانیتور مشکل دار کنید.

مقاله پیشنهادی: دلایل خاموش نشدن صفحه لپ تاپ

مادربورد

به جرات می توان گفت مهم ترین بخش هر لپ تاپ قسمت مادربرد آن می باشد، بیشترین مشکلات خرابی لپ تاپ مربوط به مادربرد بوده که ممکن است منجر به خاموشی سیستم شود.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ را مطالعه کنید.

 تعمیرکار در برخی از موارد اقدام به تعویض قطعه مشکل دار، بر روی برد کرده و یا اگر برد اصلی شکسته شده باشد آن را با یک مادربرد جدید تعویض خواهد کرد، این بخش از سیستم دارای بازه قیمتی بسیار بالایی است.

مشکلات لپ تاپ ها؛ نرم افزاری

علاوه بر مشکلات سخت افزاری که ممکن است برای لپ تاپ به وجود آمده باشد امروزه ما بیشترین مشکلات خرابی لپ تاپ را در بخش نرم افزاری آن مشاهده می کنیم که منجر به کند شدن سیستم و یا مشکلات اینچنینی خواهد شد در این صورت می بایست ویندوز لپ تاپ به طور کلی تعویض شود.

وای فای

هر لپ تاپ از یک بخش داخلی برای گرفتن سیگنال های وای فای بهره می برد، وای فای لپ تاپ کمتر از سایر بخش ها دچار مشکل شده و ممکن است برد آن کاهش پیدا کرده باشد که تعمیرکار این بخش را با یک وای فای جدید به راحتی تعویض خواهد کرد.

بلوتوث

با افزایش دستگاه های بلوتوثی تولید کنندگان لپ تاپ، بخش بلوتوث سیستم را ارتقا داده اند و امروزه نسخه‌های ۵.۱ آن را نیز مشاهده می کنیم. بخش بلوتوث نیز همانند وای‌فای کمتر دچار مشکل می شود که مشکلات مربوط به آن ممکن است برد بلوتوث را تحت تاثیر قرار دهد. بخش بلوتوث نیز قابل تعمیر بوده و در صورت خرابی با یک قطعه بلوتوثی جدید تعویض می شود.

نتیجه گیری

لپ تاپ سیستمی بوده که از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است و به وجود آمدن مشکلات لپ تاپ ها، بسیار طبیعی می‌باشد. این آسیب‌ها که سیستم نرم افزاری و یا سخت‌افزار لپ تاپ را تحت تاثیر قرار می‌دهد، به دست کسانی که در حوزه تعمیر لپ تاپ صاحب تخصص و تجربه هستند به آسانی رفع می‌شود. شما باید معتبرترین این مراکز را بیابید و به مهارت و تجربه آن‌ها اعتماد کنید. خوشبختانه رایان دل کوک دستگاه‌های پیشرفته‌ای در اختیار دارند که تعمیر لپ تاپ را در کمترین زمان انجام داده و بدون آسیب به قطعات دیگر این فرایند را به سرانجام می‌رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *