پیکسل چیست؟

پیکسل چیست>
زمان مطالعه مطلب 4 دقیقه

پیکسل چیست؟

بیشتر اوقات ، پیکسل ها نقاطی هستند که برای نمایش تصویر روی صفحه یا ماده چاپی استفاده می شوند. اما “پیکسل” همچنین می تواند به کد رایانه تعبیه شده در رایانه بازدیدکنندگان وب سایت اشاره کند.

این نوع پیکسل اقدامات انجام شده توسط بازدید کننده را ردیابی می کند ، که به صاحبان وب سایت ها کمک می کند تعامل را ردیابی کرده و موفقیت کمپین های تبلیغاتی خود را اندازه گیری کنند. پیکسل ها از نقاط رنگی جداگانه ساخته شده اند.

معنی “پیکسل” چیست؟

“پیکسل” تصویری از کلمات “تصویر” و “عنصر” است. معمولاً این اصطلاح به پیکسل در زمینه دیجیتال اشاره دارد ، اما می تواند به کوچکترین واحد تصویر نیز اشاره داشته باشد. پیکسل آرت اغلب از یک سبک قدیمی گرافیک کامپیوتری استفاده می کند.

 پیکسل فیس بوک چیست؟

پیکسل فیس بوک یک کد تعبیه شده است که اقدامات انجام شده توسط بازدیدکنندگان سایت را ردیابی می کند و به تبلیغ کنندگان کمک می کند تا میزان تعامل را اندازه گیری کنند. هنرمندان پیکسل همزمان با یک پیکسل کار می کنند.

 پیکسل ها در تصاویر دیجیتال چگونه کار می کنند؟

یک مانیتور ویدئویی از میلیون ها پیکسل تشکیل شده است که در یک شبکه مرتب شده اند. مانیتورها همچنین دارای کمی عمق هستند ، که تعداد خاکستری یا رنگی را که هر پیکسل قادر به نمایش است کنترل می کند.

 

 به عنوان مثال ، در یک صفحه نمایش 8 بیتی ، هر واحد می تواند 8 بیت رنگ معادل 28 قدرت یا 256 رنگ را نمایش دهد. با نمایشگرهای 24 بیتی ، هر یک از پیکسل ها می توانند بیش از 16 میلیون رنگ را نمایش دهند.

 

 بازاریابان دیجیتال پیکسل ها را در وب سایت ها تعبیه می کنند تا رفتارهای مشارکت کاربران در سایت را ردیابی کنند. در حالی که پیکسل ها اغلب در مورد مانیتورهای رایانه به صورت مربع تصور می شوند ، این همیشه دقیق نیست.

 

 بسیاری از استانداردهای ویدیوی دیجیتال ، مانند NTSC و PAL ، از پیکسل های مستطیلی با نسبت تصویر غیر از 1: 1 استفاده می کنند. دوربین های دیجیتال با استفاده از پیکسل تصاویر پیچیده ای را ثبت می کنند.

 اندازه پیکسل چقدر است؟

این مهم است که تشخیص دهیم پیکسل ها اندازه ای نیستند ، هرچند اغلب از این اصطلاح به صورت یکسان استفاده می شود. به عنوان مثال ، بسیاری از دوربین های دیجیتال اندازه پیکسل در اینچ (PPI) را که در فایل های تصویری ایجاد شده جاسازی می کنند ، ارائه می دهند. سپس کاربران این اندازه گیری را مشاهده می کنند و فرض می کنند که واحدها دارای اندازه واقعی هستند که به طور یکسان صادق است.

 چگونه پیکسل ها را محاسبه کنم؟

تولیدکنندگان دوربین های دیجیتال مجموع پیکسل های تولید شده با ضرب دو بعد را در نظر می گیرند به طوری که دوربینی که قادر به تولید تصاویر در رزولوشن 1600 12 1200 باشد ، در مجموع 1،920،000 پیکسل (یا 1.9 مگاپیکسل) تولید می کند.

اصطلاح مگاپیکسل توسط سازندگان دوربین های دیجیتال برای توصیف وضوح تصویر دوربین ها استفاده می شود. در بیشتر زمینه های رایانه ای ، وضوح تصویر به صورت دو بعدی ارائه می شود ، مانند وضوح صفحه نمایش کامپیوتر 1600 در 1200 ، که عرض 1600 و ارتفاع 1200 پیکسل را نشان می دهد.

پیکسل ها از چه چیزی ساخته شده اند؟

 در حالی که پیکسل ها کوچکترین عنصر کامل یک تصویر هستند ، آنها حتی از عناصر کوچکتر نیز تشکیل شده اند. به عنوان مثال ، در یک مانیتور RGB استاندارد ، هر پیکسل دارای سه نقطه است: یک نقطه قرمز ، آبی و سبز. از لحاظ تئوری ، همه این نقاط در یک نقطه همگرا می شوند و آنها را به صورت یکپارچه نمایان می کند ، اما در عمل ، برخی از ابهامات اغلب آشکار می شود. اندازه کل پیکسل ها در یک تصویر به عنوان وضوح آن نامیده می شود و هرچه وضوح تصویر در یک ناحیه کوچک بیشتر باشد ، تشخیص بین واحدهای جداگانه دشوارتر است.

چگونه پیکسل آرت می کنید؟

 برنامه هایی مانند Pyxel ، Photoshop و Aseprite پلتفرم های مبتنی بر اشتراک هستند که می توانید از آنها برای ایجاد هنر پیکسل استفاده کنید. با استفاده از Krita ، GIMP ، GraphicsGale و دیگران می توانید هنر پیکسل را به صورت رایگان ایجاد کنید.

هنرمندان پیکسل اغلب با پیکسل های جداگانه با استفاده از نرم افزار شطرنجی کار می کنند و تصاویری شبیه گرافیک قدیمی ایجاد می کنند.

شما می توانید مقالات لپ تاپ را از سایت رایان دل کوک مشاهده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *