مشکل تاچ تبلت سامسونگ بعد از آپدیت

مشکل تاچ تبلت سامسونگ بعد از آپدیت
زمان مطالعه مطلب 3 دقیقه

برخی از تبلت‌های سامسونگ پس از آپدیت در قسمت تاچ خود دچار مشکل می‌شوند؛ در چنین شرایطی کاربران متوجه می‌شوند که با لمس صفحه اصلی، تبلت هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد. در برخی از مواقع نیز ممکن است واکنش‌های تبلت با اشکالاتی مواجه شوند، به عنوان مثال شما حرف (پ) را لمس می‌کنید، اما حرف (م) برای شما نمایش داده می‌شود. همچنین تاخیر در لمس صفحه نمایش نیز از جمله مشکلات اصلی به وجود آمده برای این دستگاه‌ها پس از آپدیت می‌باشد. در ادامه با مشکل تاچ تبلت سامسونگ بعد از آپدیت بیشتر آشنا شده و راه های رفع آن را شرح میدهیم؛

دلایل کار نکردن تاچ تبلت

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که برای هر تبلت و گوشی لازم و ضروری ست، روان بودن تاچ آن است؛ اما موارد مختلفی مانند ضربه، خراشیدگی و… به ساختار اصلی آن آسیب زده و باعث بروز چنین مشکلاتی می شوند. همچنین در برخی از برندها مانند تبلت سامسونگ، پس از آپدیت و به روز رسانی شاهد به وجود آمدن چنین مشکلی می‌باشیم. 

در این قسمت به برخی از مهم‌ترین دلایل مشکل تاچ تبلت سامسونگ بعد از آپدیت را در اختیار شما قرار می‌دهیم؛

  1. تبلت‌ها در برابر آب مقاومت چندان زیادی ندارند و هر نوع آب، رطوبت و حتی مایع ضد عفونی کننده می‌تواند به ساختار اصلی آن آسیب وارد نماید و عملکرد تاچ آن را با اختلال مواجه کند، بنابراین باید از تبلت خود در برابر هر نوع رطوبتی محافظت نمایید.
  2. اگر تبلت شما به هر علتی دچار ضربه و فشار شود، مسلماً اولین قسمتی که دچار آسیب می‌گردد تاچ است؛ هر نوع ضربه و فشاری عملکرد تاچ را تحت تاثیر قرار داده و کارایی آن را مختل می‌نماید. 
  3. اگر تاچی که بر روی تبلت شما نصب شده است از نوع غیر استاندارد و غیر اصل باشد، خیلی زود دچار آسیب می گردد و به طور کامل قسمت لمسی آن از کار می افتد. 
  4. نصب هر گونه نرم‌افزار مخرب و بدافزاری که موجب گسترش ویروس‌ها در تبلت گردد بر روی عملکرد تاچ نیز تاثیرات مخربی می‌گذارد و حالت لمسی آن را از دسترس خارج می‌کند. 
  5. اگر از تمامی قسمت‌های حافظه تبلت خود استفاده کنید و آن را از آهنگ، فیلم و برنامه پر کنید، علاوه بر ایجاد مشکلاتی نظیر هنگ کردن برای گوشی، تاچ آن را نیز دچار اختلال می‌نماید. 
  6. باز شدن تاچ گوشی توسط افراد غیر متخصص باعث پاره شدن فلت تاچ شده و قسمت لمسی آن را دچار آسیب می‌نماید. 

در صورتی که برند تبلت شما سامسونگ است، برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله مشکلات تبلت سامسونگ را مطالعه نمائید.

راه های تعمیر و برطرف کردن مشکل تاچ تبلت سامسونگ بعد از آپدیت

یکی از ساده‌ترین راهکارهایی که برای حل مشکل تاچ تبلت پیشنهاد می‌شود این است که آن را دوباره راه اندازی کنید؛ در برخی از موارد با ری استارت کردن گوشی این مشکل خود به خود از بین می‌رود؛ همچنین باید تبلت خود را به صورت دوره‌ای تمیز نمایید؛ زیرا نفوذ گرد و غبار و آلودگی‌ها به ساختار اصلی آن، می‌تواند به تاچ ضربه‌های جبران ناپذیری وارد کند. 

بسیاری از ما معمولاً برای محافظت از تبلت و یا گوشی خود از محافظ استفاده می‌کنیم که تا حدود زیادی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری به عمل می‌آورد، اما اگر محافظ تبلت شما بیش از اندازه ضخیم باشد و یا به درستی نصب نشده باشد، می‌تواند باعث ایجاد مشکل در قسمت تاچ آن شود؛ بنابراین محافظ تبلت خود را جدا نمایید و نوع جدیدی از آن را دوباره نصب کنید. اگر گوشی شما به هر علتی خیس شد و یا صفحه اصلی آن در معرض رطوبت قرار گرفت، تا قبل از این که رطوبت به تمامی قسمت‌های آن نفوذ کند، آن را کاملاً خشک کنید. 

در صورتی که موفق به تعمیر این مشکل نشدید، میتوانید تعمیر تبلت خود را به رایان دل کوک با شماره تماس: 02145102 مراجعه کنید.

نتیجه گیری 

تبلت نیز مانند موبایل یکی از دستگاه‌هایی است که بسیاری از ما در طول روز با آن سروکار داریم، به خصوص این روزها که آموزش‌های بسیاری از مدارس و موسسات به صورت غیر حضوری برگزار می‌شوند، وجود تبلت برای دانش آموزان و دانشجویان بسیار لازم و ضروری است؛ همان گونه که می‌دانید حساس‌ترین قسمت تبلت تاچ آن است که باید بسیار مراقب آن باشید و از بروز هر نوع آسیب و صدمه‌ای برای آن جلوگیری به عمل آورید. اما اگر به هر دلیلی مشکل تاچ تبلت سامسونگ بعد از آپدیت به وجود آمد و با راه حل‌هایی که به آن اشاره کردیم این مشکل برطرف نشد، با مراجعه به مرکز مجاز نمایندگی آن، در اسرع وقت اقدام به تعویض و یا تعمیر تاچ تبلت خود نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *