دلایل روشن نشدن آل این وان و رفع آن

روشن نشدن آل این وان
زمان مطالعه مطلب 3 دقیقه

ال این وان دستگاهی است که نسبت به کامپیوترهای رومیزی، سیستم فشرده و پیچیده‌تری دارد؛ در واقع سازندگان این محصولات با ادغام کیبورد، کیس و مانیتور در یک دستگاه موفق به ابداع ال این وان شده‌اند که در عین حال که از زیبایی و جذابیت بی‌نظیری برخوردار می‌باشد، کارایی منحصر به فرد و پیشرفته‌ای نیز دارد؛ اما یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای این دستگاه به وجود آید روشن نشدن آل این وان است که این روزها تبدیل به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربران شده است. 

عوامل تاثیر گذار در روشن نشدن آل این وان

معمولاً کاربران پس از خاموش شدن ناگهانی دستگاه ال این وان و روشن نشدن آن دچار ترس و نگرانی فراوانی می‌شوند، اما باید به این نکته اشاره کنیم که در بسیاری از مواقع این موضوع به سبب مشکلات جزئی مانند خرابی کابل و یا ایجاد اختلال در برخی از قطعات داخلی آن می‌باشد و می‌توان با صرف هزینه‌ای نه چندان زیاد آن را تعمیر نمود؛ اما در برخی دیگر از مواقع این مشکل می‌تواند به سبب ایجاد اختلال در مادر برد و یا پاور آن باشد که مسلماً نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی برای تعمیر آل این وان است. 

شایان ذکر است که عوامل بسیار زیادی می‌توانند باعث خاموش ماندن ال این وان شوند و ما در ادامه به صورت مختصر به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم. 

ایجاد اشکال در اتصالات دستگاه

متداول‌ترین مشکلی که ممکن است باعث روشن نشدن آل این وان گردد خرابی کابل و یا اتصالات این دستگاه می‌باشد؛ بنابراین در شرایطی که این دستگاه روشن نمی‌شود باید ابتدا تمامی اتصالات و کابل‌ها را بررسی کنید و از عدم پارگی آن‌ها اطمینان حاصل نمایید. مشکل اتصالات دستگاه جزو مواردی است که خود شما و بدون کمک گرفتن از متخصصان نیز می‌توانید بررسی کنید؛ (البته اگر مشکل قطعی اتصالات در قسمت داخلی سیستم نباشد.) 

منبع تغذیه از عوامل تاثیر گذار در روشن نشدن آل این وان

همان گونه که می‌دانید منبع تغذیه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های دستگاه ال این وان است که موجب روشن شدن آن می‌گردد؛ برای پیدا کردن اشکال در این قسمت ابتدا منبع تغذیه نصب شده بر روی دستگاه را با یک نمونه سالم جایگزین نمایید و اگر دستگاه شما روشن شد، بدانید که مشکل در منبع تغذیه آن می‌باشد؛ البته می‌توان منبع تغذیه ال این وان را بر روی دستگاه دیگری نیز تست نمود و اگر عملکرد خوبی داشت، متوجه خواهید شد که در ساختار آن هیچ مشکلی به وجود نیامده است. 

جا به جایی کارت گرافیک

از جمله رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است باعث روشن نشدن آل این وان شود جا به جایی کارت گرافیک می‌باشد. به طور کلی کارت گرافیک مسئول پردازش اطلاعات ورودی به دستگاه است و اگر در اثر ضربه و یا هر علت دیگری جا به جا شود موجب خاموش شدن دستگاه و روشن نشدن آن می‌گردد. معمولاً دستگاه ال این وان به گونه‌ای طراحی شده است که جا به جایی کارت گرافیک را با هشدارهایی به کاربران اطلاع می‌دهد. بنابراین اگر صدای یک بوق بلند و یا دو یه سه بوق کوتاه را شنیدید مطمئن شوید که کارت گرافیک شما آسیب دیده است. به طور کلی تمامی آسیب‌هایی که برای کارت گرافیک به وجود می‌آیند را می‌توان با تعویض این قطعه برطرف نمود. اما این نکته را فراموش نکنید که برای بهبود عملکرد این دستگاه باید از کارت گرافیک اصلی و اورجینال استفاده کنید. 

مشکلات هارد دیسک

از جمله مهم‌ترین و در عین حال سخت‌ترین مشکلاتی که می‌تواند باعث روشن نشدن دستگاه ال این وان گردد مشکل در قسمت هارد دیسک آن است. برای شناسایی و رفع این مشکل باید از متخصصان و کارشناسان حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. معمولاً متخصصان ابتدا ارتباط میان هارد دیسک و برق پاور ال این وان را بررسی و از سلامت آن اطمینان حاصل می‌کنند. با انجام این تست می‌توان به عملکرد صحیح مادر برد پی برد. کارشناسان پس از بررسی این موضوع به سراغ بایوس مادربرد رفته و گزینه‌ای هم نام را برای بوت دستگاه انتخاب می‌کنند. در برخی از شرایط، آسیب دیدگی هارد دستگاه به سبب مشکلات نرم افزاری می‌باشد و در چنین شرایطی باید سیستم عامل جدید بر روی دستگاه نصب شود.

لازم به ذکر است که اگر هارد دستگاه به سبب ضربه و یا ویروسی شدن شروع به حذف اطلاعات دستگاه نماید، ال این وان خاموش شده و دیگر روشن نمی‌شود؛ بنابراین در صورت بروز چنین مشکلی باید مادربرد و هارد دیسک را از نظر سخت افزاری و نرم افزاری بررسی نمایید.

نتیجه گیری 

همان گونه که اشاره شد عوامل بسیار زیادی در  خاموش ماندن ال این وان دخیل هستند که خوشبختانه می‌توان آن‌ها را به راحتی برطرف نمود و دوباره ال این وان را روشن کرد. برای انجام این امر باید از تیم متخصص مرکز  رایان دل کوک که ارائه دهنده خدمات ال این وان هستند کمک بگیریم؛ متخصصان حرفه‌ای که در این مرکز فعالیت دارند با بهره گیری از دانش و تجربه‌ای که در این زمینه دارند، اقدام به عیب‌یابی دقیق مشکل روشن نشدن آل این وان نموده و آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعمیر می‌نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *