تعمیرات کامپیوتر

کامپیوتر وسیله‌ای الکتریکی است که می‌تواند، با برنامه‌ریزی‌های اجرا شده بر روی سیستم به صورت خودکار، طبق برنامه‌ریزی برنامه‌نویسی قبلی، دستورات ریاضی و منطقی را حل کند. رایانه‌های امروزی می‌توانند بسته‌های بزرگی از کد و نرم‌افزار را اجرا کنند. این قابلیت به آن‌ها این امکان را می‌دهد که کار‌های سنگین را به خوبی اجرا کند. کامپیوتر‌ها شامل نرم‌افزار و سخت‌افزار هستند که با استفاده از نوع نیاز خریداری می‌شود.  اولین کامپیوتر محاسباتی چرتکه نام داشت، که در آن زمان از آن برای محاسبات پایه استفاده می‌شد. سرعت قدرت و همه کار بودن کامپیوتر‌ها باعث شد انقلاب دیجیتالی رخ دهد و باعث پیشرفت چشمگیری در زندگی و عصر دیجیتال شود. کامپیوتر‌های امروزی از واحد پردازش مرکزی CPU بدست و دستگاه جانبی ساخته شده‌اند. کامپیوتر‌های امروزی باعث شده‌اند بسیاری از کمبود‌های زندگی را با ارائه خدمات در فضای مجازی رفع شود. در ادامه درباره تعمیرات کامپیوتر در منزل، مزایا و معایب تعمیر کامپیوتر در منزل مسائل مربوط به آن اشاره خواهیم کرد.

تعمیرات کامپیوتر

عیب‌های معمولی گه برای کامپیوتر پیش می‌آید

خرابی‌هایی که به طور ناگهانی برای کامپیوتر پیشنهاد برای استفاده‌کنندگان آن ممکن است آزار‌دهنده باشد، از عیب‌های معمولی که برای کامپیوتر پیش می‌آید می‌توان به روشن نشدنو یا اینکه دستگاه با بوق ممتد بالا می‌آید.  هنگامی که برای سیستم مشکلی پیش می‌آید، اساسی‌ترین مسئله برای رفع آن، تشخیص و نوع ماهیت مشکل است.  اگر برای شما مشکلی پیش بیاید، در تماس با پشتیبانی، اولین کار‌گیری این است که کامپیوتر را ریستارت کنید. یکی از مشکلاتی که گفتیم روشن نشدن کامپیوتر است، که برای رفع آن ابتدا اتصال برق و سپس کلید off/on را چک کنیم، اگر در هنگام روشن کردن کامپیوتر هیچ صدایی نشنیدید و همه انچه که گفته شد به درستی متصل شده بودند مشکل از منبع تغذیه است.

یا اگر دارای عملکرد قابل قبولی نیست، و کامپیوتر شما برای باز کردن مدت زمان طولانی طول می‌کشد، به خاطر پر شدن رم آن است بهتر است ابتدا task manager را باز کنید، و مطمئن شوید که رم شما پر نیست اگر پر بود برنامه‌ها و فایل‌های اضافی را حذف کنید.

تعمیر دستگاه کامپیوتر

تعمیرات کامپیوتر
تعمیر کامپیوتر

تعمیرات کامپیوتر:

تعمیرات کامپیوتر حرفه‌ای است که هر‌کسی توانایی انجام آن را ندارد، مخصوصا اگر کامپیوتر شما مشکل فنی داشته باشد، و شما توانایی تعمیر آن را در خانه ندارید، وبخواهید هر چه زودتر در خانه محل کارتان تعمیر بشود. منظور از تعمیرات یعنی حل کردن مشکلات بخش‌هایی از سیستم که مشکل فنی پیدا کرده است. مثلا اگر دستگاه ویروسی شود و یا نرم‌افزاری به درستی نصب نشود، باعث هنگ کردن و از نظر نرم‌افزاری بوت نمی‌شود.

به ندرت پیش می‌آید هنگ کردن کامپیوتر به خاطر ایرادات نرم‌افزاری باشد. همان طور که گفتیم تعمیرات کامپیوتر تخصص خود را می‌خواهد، در تعمیر قطعاتی مثل پاور کامپیوتر و تعویض آن، به تکنیسین ماهر نیاز است. اگر این قطعه به دست شخص متخصص تعمییر نشود ممکن است آسیب‌های بیشتری به سیستم وارد شود، و یا حتی ممکن است درست نشدن این قطعه به دست متخصص و در پی آن خرابی سیستم را به همراه دارد که ممکن است باعث تعویض قطعه شود. حتما برای تعمیر کامپیوتر‌های خود افراد متخصص مراجعه کنید تا مشکلات دوباره برای شما پیش نیاید، البته اگر مشکلی به دست افراد غیر حرفه‌ای برای کامپیوتر شما پیش بیاید هزینه دوبرابری برای شما دارد، به هر حال ممکن است پیدا کردن افراد متخصص و ماهر زمان ببرند ولی این اطمینان خاطر را به شما می‌دهد که بدون نقص کار شما را به پایان برساند. حتما برای تعویض قطعات از اجناس با کیفیت و درجه یک استفاده کنید، این کار باعث می‌شود که کیفیت اولیه کامپیوتر شما بازگردانده شود و همچنین در طولانی مدت نیاز به تعمیر مجدد نباشد

 

تعمیرات رایانه

تعمیر کامپیوتر
تعمیرات حرفه ای کامپیوتر

مزایا و معایب تعمیر کامپیوتر در منزل

همانگونه که گفتیم با توجه به مشغله کاری جوامع امروزی، بیشتر شدن مشاغلو کمبود وقت مراکزی تاسیس شده‌اند می‌توانند مشکلات مربوط به کامپیوتر را به صورت حضوری و در منزل انجام دهند. اما تعمیر کامپیوتر در منزل مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم. از مهمترین مزیت‌های این نوع کار و خدمات این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل کامپیوتر شما حل خواهد شد. کارشناس مربوطه سریع می‌تواند در منزل شما حضور پیدا کنند، مشکل شما را شناسایی کند و نسبت به برطرف کردن آن اقدام کند.

این کار باعث می‌شود که کمترین اتلاف وقت را در تعمیر کامپیوتر خود داشته باشید همچنین وجود این مراکز باعث می‌شود که افراد پر مشغله کمتر زمان خود را از دست بدهند. یکی دیگر از مزایای تعمیر در محل این است که دیگر نیاز به حابجایی کامپیوتر نیست و همچنین چند روز کیس شما در تعمیرگاه برای تعمیر نمی‌ماند، اگر خوشبین باشیم و کامپیوتر شما در همان لحظه تعمیر می‌شود اگر نیاز به دستگا‌های پیشرفته و قطعات خاص باشد باید برای ادامه کار به تعمیرگاه مراجعه کنید که به معایب اینکار در قسمت بعد اشاره می‌کنیم. از خدمات تعمیرات کامپیوتر و حضور در محله علاوه بر مزایای که به دنبال دارد می‌تواند باعث مشکلاتی می‌شود.  از بارزترین معایب تعمیرات کامپیوتر در منزل که مکان اختصاصی به تعمیرکاران را ندارد و شلوغ شدن مکان مورد، نیاز کمبود وسایل مورد نیاز، گم شدن قعطعات، کمبود نور اشاره کرد.

و همچنین ممکن است شخصی تعمیرکار تخصص لازم را نداشته باشد که علاوه بر هزینه پیش آمده، باید در پیدا کردن تعمیرگاه مناسب، و رفت و آمد‌های دوباره، و اتلاف وقت اشاره کرد. که در آن صورت باز هم مشکلاتی دیگر وجود دارد به علت مشغله کاری مشتری و نبود او در حین تعمیر، که در قسمت تعمیرات در حضور مشتری به آن اشاره خواهیم کرد. معایب تعمیرات کامپیوتر در منزل ممکن است سیستم نیاز به قطعه مورد نیاز داشته باشد که در صورت در دسترس نبودن آن قطعه در آن واحد بسیار آزار‌دهنده است. از عیب‌های تعمیرات کامپیوتر در منزل می‌توان به اضافه شدن هزینه ایاب و ذهاب تعمیرکار و همچنین بیشتر شدن هزینه دستمزد، با توجه به میزان فاصله مرکز تعمیر با منزل شخص و همچنین مدت زمانی که صرف می‌کند اشاره کرد. به طور کلی اگر شما در تعمیرات کامپیوتر سررشته‌ای دارید و می‌دانید که مشکل کامپیوتر شما در منزل قابل حل است، می‌توانید در محل کار یا منزل خود این کار را انجام دهید در غیر این صورت باید به تعمیرگاه مراجعه کنید.

 

 

تعمیرات دستگاه رایانه

 

اهمیت تعمیر رایانه در حضور مشتری

امروزه انسان برای رفع نیاز‌های خود به کامپیوتر نیاز دارد به استفاده از این دستگاه در مدت طولانی باعث خرابی، ‌فرسایش و آسیب به قطعات آن می‌شود. کی باید نزدیک کارشناس‌های ماهر و متخصص برده شود.  از آنجایی که کامپیوتر با توجه به نوع استفاده و نگهداری از آن اهمیت زیادی دارند. حضور مشتری در نزد تعمیرکار اهمیت زیادی دارد.

  • از جمله این عدم حضور و باز مشکلات احتمالی می‌شود مخصوصا اگر شخص تعمییر‌کننده ناشناس باشد.
  • از جمله این مشکلات می‌توان به سرقت اطلاعات،
  • جابجایی قطعات، اتلاف وقت زیاد، پرداخت هزینه‌های بالا، خرابی‌های موجود بعد از تعمیر و پس از بازگشت به منزل و… می‌باشد.

 

قطعات کمیاب کامپیوتر

هر وسیله الکتریکی ممکن است قطعاتی از آن به علت استفاده طولانی مدت و نوع استفاده دچار خرابی شود. در این بین گاهی دچار مشکلاتی در تعمیرات کامپیوتر خواهیم شد. یکی از این وسیله‌های الکتریکی کامپیوتر از سیمی که در دنیای امروزی برای انجام کار‌ها از آن استفاده می‌شود و استفاده از آن برای پیشبرد صحیح و سریعتر کار ضروری است. گاهی ممکن است یک دستگاه یا یک وسیله خانگی در اثر‌فرسایش را چه کسی نیاز به تعمیر داشته باشد. از جمله این قطعات می‌توان به مادربرد، CPU، حافظه ذخیره‌سازی، حافظه رم، منبع تغذیه، کیس و مانیتور نام برد.

تعمیر آنلاین کامپیوتر

 

خدمات و تعمیرات کامپیوتر آنلاین

با پیشرفت زندگی شهری و پیدایش مشاغل بیشتر، همچنین استفاده از کامپیوتر و کمبود زمان، بازی به وجود آمدن مراکز شده است به کار آن‌ها ارائه خدمات به صورت غیر حضوری و در کمترین زمان ممکن، بدون در نظر گرفتن ساعت و به صورت ۲۴ ساعته می‌توان از آن‌ها کمک گرفت. در این مراکز کارشناس مربوطه در بخش و با توجه به درخواست شما مشکلی پیش آمده شما را راهنمایی می‌کند و به صورت آنلاین باشگاه شما خیلی سریع حل و فصل خواهد شد.  در خدمات آنلاین از رفت و آمد، ماندن در ترافیک، آلودگی، گرما و سرمای هوا، جابجایی وسایل، و احتمال شکستگی کامپیوتر جلوگیری خواهد شد. از جمله این خدمات و تعمیرات آنلاین می‌توان به مشاور گرفتن از کارشناس مربوطه و ارائه خدمات غیر حضوری در زمینه مشکل سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و پشتیبانی نام برد. همزمان استفاده از مشاوره تلفنی می‌توان امکان استفاده از نرم‌افزار‌ها و پاسخ دادن به سوالات شما را این مراکز راحت کرده است.

 

نتیجه‌گیری

همانگونه که اشاره کردیم، این روز همه باید بتوانم با کامپیوتر کار کند. کار‌های روزمره دیگر با کامپیوتر انجام می‌شوند. برای هزاران سال پیش، از وسایلی جهت کمک به انجام امورات استفاده می‌شد. ابتدایی‌ترین وسیله برای محاسبه نوعی چوب شد خط بوده. کامپیوتر وسیله‌ای است که توانایی برنامه‌ریزی شدن را دارد که از بخش‌های مختلف ساخته شده است، که به ترتیب از بخش ورودی، بخش پردازش مرکزی، واحد سرعت پردازش، بخش خروجی و بخش حافظه می‌باشد. کامپیوتر توانایی این را دارد که اطلاعات را ویرایش کند و آن‌ها را ذخیره، بازیافت و پردازش کند.

همچنین می‌تواند در حوزه محاسبات و حسابداری و مدیریت اطلاعات وکار‌های دیگر استفاده شود.  با توجه به زندگی شهری و جابجایی روستاییان به شهر، به استفاده از خدمات مربوطه به کامپیوتر، و نیاز مبرم به آن در زندگی، و با توجه به مشغله کاری که جوامع امروز دارند باید کار با کامپیوتر را یاد بگیریم و تعمیرات اولیه آن را بدانیم.