تعمیرات تخصصی انواع برندهای تبلت

کارشناسان خبره

تضمین کیفیت

سرعت خدمات

تبلت
خرید تبلت
درایور تبلت
فروش تبلت
نرم افزار تبلت
تعمیر تبلت
آموزش تبلت

تعمیرات تبلت

یک تبلت ممکن است به یکی از موارد زیر اشاره داشته باشد:

تبلت، تبلت و یا تبلت یک دستگاه رایانه تلفن همراه طراحی شده در یک یا دو دست برگزار می شود. این کتاب تقریباً به اندازه یک جلد گالینگور (هفت اینچ یا بزرگتر) است و شبیه یک تلفن هوشمند بزرگ است . تصویر نمونه ای از تبلت اندرویدی ASUS Nexus 7 است.

تبلت ها به شما این امکان را می دهند که بسیاری از کارهای مشابه با یک رایانه سنتی را انجام دهید. آنها می توانند اینترنت را مرور کنند ، به برنامه های شبکه اجتماعی متصل شوند و فیلم های HD را نمایش دهند. آنها در برنامه هایی که نیازی به مقدار زیادی ورودی دقیق کاربر ندارند ، برتری دارند.

دستگاه های قرص اولیه از قلم نور یا قلم به عنوان دستگاه ورودی خود استفاده می کردند . با این حال ، امروزه همه تبلت ها از صفحه لمسی به عنوان دستگاه ورودی اصلی خود با گزینه اتصال دستگاه های خارجی مانند صفحه کلید استفاده می کنند. اکثر تبلت ها فقط چند دکمه فیزیکی دارند. دکمه های پشت ، پاور و صدا. همه کارهای دیگر را می توان با استفاده از انگشتان دست خود انجام داد.

امروزه دو سیستم عامل برتر مورد استفاده در تبلت ها Apple iOS است که با iPads و Google Android که با تبلت های Android استفاده می شود استفاده می شود. یک تبلت می تواند برنامه هایی را بر روی خود نصب کند تا عملکردی را انجام دهد. به عنوان مثال ، برنامه Safari در iPads مرورگری است که به شما امکان می دهد اینترنت را مرور کنید. در رایانه های لوحی Android ، برنامه Chrome اغلب مرورگر پیش فرض است.

تاریخچه تبلت

مفهوم رایانه لوحی اولین بار توسط آلن کی در حالی که در زیراکس در 1971 بود طراحی شد . از آن زمان به بعد ، بسیاری از دستگاه های تبلت ، از جمله PDA ، که پیش از این رایانه لوحی بوده است ، تکرار شده است. اولین تبلت موفق و رایانه لوحی که اکثر تبلت های امروزی شبیه آن هستند ، اپل آی پد است که برای اولین بار در سال 2010 عرضه شد.

آیا تبلت یک کامپیوتر است؟

بله ، رایانه لوحی یک رایانه محسوب می شود . اگرچه یک تبلت از سیستم عامل تخصصی و دستگاه های ورودی استفاده می کند ، اما شباهت های زیادی با رایانه های سنتی دارد.

 

تبلت چیست؟

در این دوره ، شما با تبلت چیست و اصول نحوه استفاده از آن آشنا خواهید شد. رایانه لوحی مانند یک رایانه قابل حمل است ، و نحوه حرکت مکان نما ، بازکردن برنامه ها و تایپ با استفاده از صفحه شیشه ای تبلت ، که به صفحه لمسی معروف است را خواهید آموخت .

 

رایانه لوحی یا همان  تبلت چیست؟

 

چه اتفاقی در راه است؟

در این فعالیت ، ما قصد داریم اصول اولیه رایانه های لوحی یا همان  تبلت ، از جمله ، اجزای یک تبلت و نحوه روشن و خاموش کردن آنها را بیاموزیم.

مانند یک رایانه لپ تاپ ، یک تبلت می تواند با باتری کار کند و به قدری سبک و کوچک است که تقریباً در هر مکانی قابل استفاده است.

برخلاف لپ تاپ ، رایانه لوحی فاقد صفحه کلید فیزیکی یا صفحه لمسی است. در عوض ، شما با لمس صفحه با انگشتان خود آن را کنترل می کنید.

مانند یک لپ تاپ ، یک تبلت دارای برنامه هایی است که به آن اجازه می دهد طیف وسیعی از امور را انجام دهد. برنامه ها همچنین برنامه ها یا برنامه ها نامیده می شوند و می توانید برنامه ها را به رایانه لوحی اضافه کنید تا به انجام کارهای بیشتر کمک کند. هر برنامه با تصویری روی صفحه نمایش داده می شود که نماد نامیده می شود .

ظاهر یک تبلت چگونه است ؟

ضخامت یک تبلت معمولاً کمتر از دو سانتیمتر است و در یک طرف دارای صفحه شیشه ای بزرگ است و در پشت آن یک روکش فلزی یا پلاستیکی وجود دارد. مغز محاسباتی تبلت بین این دو قرار دارد.

یک تبلت طوری طراحی شده است که در یک دست نگه داشته می شود و توسط دست دیگر کنترل می شود ، یا اگر فقط به صفحه نگاه می کنید و نیازی به تعامل با هر چیزی ندارید ، با هر دو دست نگه داشته می شود.

قرص ها در اندازه های مختلف وجود دارند ، از اندازه شومیز گرفته تا اندازه کتاب قهوه خوری. آنها به اندازه کافی سبک هستند و به راحتی می توان آنها را حمل کرد ، و حتی می توانید از آنها در حالی که در قطار یا ماشین هستید (اما هنگام رانندگی نه!) استفاده کنید.

قطعات یک تبلت

بیایید با یک تبلت گشتی بزنیم.

قسمت اصلی تبلت ، صفحه لمسی است که قسمت اعظم صفحه تبلت را اشغال کرده است. صفحه لمسی آنچه را که در رایانه لوحی اتفاق می افتد به شما نشان می دهد و به شما امکان می دهد با نوک انگشتان خود رایانه لوحی را کنترل کنید .

از دکمه ها و پریزهای اطراف لبه برای روشن و خاموش کردن تبلت ، کنترل صدا و شارژ باتری تبلت استفاده می شود.

یک دوربین کوچک در بالای صفحه وجود خواهد داشت . این برای چت تصویری استفاده می شود ، که می توانید در مورد اتصال به دیگران در این وب سایت با آن آشنا شوید. دوربین دوم در پشت تبلت برای گرفتن عکس استفاده می شود.

مانند یک رایانه لپ تاپ ، یک تبلت دارای یک باتری در داخل است. این بدان معناست که می توانید در صورت عدم اتصال به برق از تبلت استفاده کنید. می توانید تبلت را با خود حمل کرده و تا زمانی که شارژ باتری دوام دارد از آن استفاده کنید.

نحوه روشن و خاموش کردن تبلت

برای روشن کردن رایانه لوحی ، باید دکمه روشن / خاموش را فشار دهید ، که در کناره یا لبه بالای تبلت قرار دارد. دکمه پاور ممکن است مانند رایانه رومیزی یا لپ تاپ برچسب گذاری نشود ، بنابراین دستورالعمل های همراه تبلت خود را بررسی کنید تا ببینید کدام دکمه است.

ممکن است توجه داشته باشید که در صورت عدم استفاده از رایانه لوحی ، صفحه نمایش خاموش می شود. این حالت به خواب رفتن معروف است و این کار را برای صرفه جویی در مصرف باتری انجام می دهد. با ضربه زدن روی صفحه می توانید دوباره آن را بیدار کنید.

برای خاموش کردن کامل رایانه لوحی ، دوباره دکمه روشن / خاموش را فشار دهید .

آیا تبلت برای کار باید به برق متصل شود .؟ خیر

شما رایانه لوحی چیست را تکمیل کرده اید؟ 

در فعالیت یاد گرفته اید که رایانه لوحی چه کار می کند و چگونه به نظر می رسد ، به علاوه نحوه روشن و خاموش کردن تبلت.

در فعالیت بعدی ، نحوه شارژ رایانه لوحی را بررسی می کنیم .

نحوه شارژ تبلت

چه اتفاقی در راه است؟

مانند یک رایانه لپ تاپ ، یک تبلت می تواند با باتری کار کند. در این فعالیت ، ما به بررسی نحوه بررسی میزان باتری در رایانه لوحی و نحوه شارژ مجدد باتری می پردازیم.

بیایید شروع کنیم .

نحوه بررسی قدرت

هنگامی که رایانه لوحی روشن است ، نماد قدرت باتری را در بالای سمت راست صفحه مشاهده می کنید. به نظر می رسد یک باتری است.

علامت نشان می دهد که چقدر شارژ در باتری باقی مانده است. اگر به نظر می رسد تقریباً خالی است ، زمان شارژ مجدد فرا رسیده است .

میزان نیاز شما به شارژ مجدد یک تبلت بستگی به میزان استفاده و تبلت شما دارد. برای مثال ، تماشای ویدئوها از قدرت بیشتری نسبت به مرور در اینترنت استفاده می کند.

زمان و نحوه شارژ رایانه لوحی

آیا تبلت برای کار باید به برق متصل شود ؟ خیر . اما وقتی می خواهید باتری را شارژ کنید ، باید رایانه لوحی را به منبع تغذیه وصل کنید. با این وجود ، می توانید از رایانه لوحی هنگام شارژ آن استفاده کنید.

به دو روش می توانید این کار را انجام دهید. می توانید رایانه لوحی خود را از منبع تغذیه شارژ کنید . همه تبلت ها دارای سیم برق هستند که به پریز دیواری متصل می شوند .

راه دوم برای شارژ مجدد تبلت استفاده از کابل همراه آن برای اتصال به کامپیوتر است. این کابل برق را از رایانه به تبلت منتقل می کند تا باتری را شارژ کند.

چگونه می دانید که پر است

با روشن کردن تبلت هنگام وصل بودن آن می توانید تشخیص دهید که آیا شارژ می شود یا خیر. نماد باتری نشان می دهد که پر است ، و همچنین ممکن است تبلت 100٪ شارژ شده را نشان دهد .

 

شما در فعالیت نحوه شارژ تبلت  تکمیل کرده اید  .

بسته به میزان استفاده از آن و کارهایی که در رایانه لوحی خود انجام می دهید ، ممکن است ساعت ها یا حتی روزها قبل از شارژ مجدد باتری کار کند.

در فعالیت زیر ، با استفاده از صفحه لمسی ، نحوه استفاده از صفحه لمسی برای کنترل رایانه لوحی را خواهید آموخت.

استفاده از صفحه لمسی

چه اتفاقی در راه است؟

راه اصلی کنترل رایانه لوحی استفاده از خود صفحه است. این صفحه که به عنوان صفحه لمسی شناخته می شود ، به لمس ملایم شما حساس است و بنابراین برای انجام کارها نیازی به موس یا صفحه کلید فیزیکی ندارید.

در این فعالیت ، ما قصد داریم در مورد اصول اولیه استفاده از صفحه لمسی صحبت کنیم .

صفحه لمسی چیست؟

صفحه لمسی نوع خاصی از صفحه است که به لمس پاسخ می دهد. به جای داشتن موشواره یا صفحه کلید ، فقط روی صفحه ضربه بزنید تا مواردی را انتخاب کرده ، باز کنید ، جابجا کرده و با آنها تعامل داشته باشید.

یک صفحه لمسی از سیگنال های الکتریکی در بدن شما برای تشخیص لمس شما استفاده می کند. این بدان معناست که هنگام استفاده از صفحه لمسی نمی توانید دستکش بپوشید.

برای کارکردن صفحه لمسی نیازی به فشار شدید نیست. یک لمس سبک تنها چیزی است که نیاز است.

نحوه ضربه زدن

تعدادی از حرکات رایج انگشتان وجود دارد که می توانید از آنها در صفحه لمسی استفاده کنید.

شیر بیشتر شایع است. با ضربه زدن روی صفحه با هر انگشت می توانید یک برنامه ، عکس یا وب سایت را باز کنید.

نحوه کشیدن انگشت

حرکت رایج دیگر انگشتان صفحه لمسی کش رفتن است .

برای چرخاندن صفحه ، ممکن است با یک انگشت روی صفحه به سمت راست بکشید تا بخواهید صفحه را بچرخانید. شما می توانید آن را مانند ورق زدن یک کتاب در نظر بگیرید.

کشیدن انگشت همچنین می تواند برای مرور گالری عکس یا تصویر مورد استفاده قرار گیر

نحوه پیمایش

درست مانند یک لپ تاپ و دسکتاپ ، گاهی اوقات یک سند یا صفحه وب روی صفحه قرار نمی گیرد. این جایی است که شما می توانید یک انگشت به استفاده از حرکت صفحه به بالا یا پایین.

برای پیمایش صفحه ، انگشت خود را به آرامی روی صفحه قرار دهید و برای پیمایش آن را به بالا و پایین بکشید .

تایپ کردن روی تبلت

شاید برای شما سوال باشد که بدون صفحه کلید روی رایانه لوحی ، چگونه تایپ می کنید؟

هر زمان که نیاز دارید چیزی را در رایانه لوحی تایپ کنید ، صفحه کلید روی صفحه ظاهر می شود. صفحه کلید روی صفحه به عنوان یک صفحه کلید فیزیکی کار می کند، و اجازه می دهد تا شما را در فرم ها، ایمیل ها، شرایط نوع جستجو را پر کنید به یک مرورگر وب، و بیشتر.

برای تایپ کردن روی صفحه کلید روی صفحه ، روی حروف و اعدادی که می خواهید وارد کنید ضربه بزنید.

تایپ اعداد و نمادها

برای تایپ کلیدها و نمادها ، دکمه نمادها را فشار دهید. در آیپد اپل ، دکمه ؟ 123 است . در سایر رایانه های لوحی ، دکمه ممکن است نمادهایی مانند @! & را نشان دهد .

روی هر یک از دکمه ها ضربه بزنید و رایانه لوحی صفحه کلید جدیدی با نمادها و اعداد نشان می دهد.

برای بازگشت به صفحه کلید حروف ، روی کلید ABC ضربه بزنید .

تایپ حروف بزرگ

اگر نیاز به تایپ حروف بزرگ دارید ، روی کلید Shift یا Caps Lock درست مانند صفحه کلید فیزیکی ضربه بزنید . شما فقط باید یک بار روی کلید Shift ضربه بزنید – نیازی به نگه داشتن آن نیست.

راه اندازی یک برنامه

ضربه زدن روی صفحه لمسی نیز می تواند برای شروع یک برنامه یا برنامه استفاده شود.

برای راه اندازی یک برنامه ، نماد آن برنامه را در صفحه رایانه لوحی پیدا کنید ، سپس روی آن ضربه بزنید. برنامه باید باز شود و آماده استفاده شما باشد.

صفحه اصلی

پس از اتمام کار با یک برنامه ، می توانید با بازگشت به صفحه اصلی ، کار دیگری را در رایانه لوحی خود شروع کنید .

صفحه اصلی روی رایانه لوحی صفحه اصلی است ، یا اولین صفحه ای را که هنگام روشن کردن آن مشاهده می کنید. در هر زمان می توانید با ضربه زدن روی دکمه صفحه اصلی به صفحه اصلی بازگردید .

دکمه Home

در اکثر رایانه های لوحی ، دکمه صفحه اصلی در پایین صفحه قرار دارد.

با این حال ، در برخی از تبلت ها ، دکمه صفحه اصلی روی خود صفحه است.

در صفحه بعد یک ویدیو کلیپ کوتاه وجود دارد که به شما نشان می دهد چگونه می توانید با استفاده از دکمه Home راه بازگشت به صفحه اصلی خود را پیدا کنید.

 

شما فعالیت مربوط به استفاده از صفحه لمسی را تکمیل کرده اید .

در این فعالیت چیزهای زیادی آموخته اید. اکنون باید بدانید:

  • نحوه عملکرد صفحه لمسی
  • نحوه ضربه زدن ، کشیدن ، پیمایش و تایپ کردن در رایانه لوحی
  • دکمه Home کجاست

در قسمت آشنایی با موضوع دستگاه خود می توانید کنترل های صفحه لمسی پیشرفته تری را بیاموزید . در همین حال ، نگاهی به نحوه مقایسه تبلت ها و لپ تاپ ها در فعالیت بعدی ، تبلت ها و لپ تاپ ها بیندازید .

تبلت در برابر لپ تاپ

چه اتفاقی در راه است؟

در این فعالیت ، ما قصد داریم تفاوت های اصلی بین رایانه لوحی و لپ تاپ را بررسی کنیم و اینکه چرا شما از یکی بر دیگری استفاده می کنید.

تفاوت لپ تاپ و تبلت

تفاوت اصلی لپ تاپ و تبلت در این است که تبلت فاقد صفحه کلید فیزیکی است. در عوض ، با ضربه زدن روی صفحه کلید روی صفحه کنترل می شود .

فقدان صفحه کلید به این معنی است که رایانه لوحی معمولاً بسیار سبک تر و راحت تر از لپ تاپ است. باتری تبلت نیز بیشتر از باتری لپ تاپ دوام می آورد.

مزایا و معایب تبلت ها و لپ تاپ ها

به نظر شما کدام یک بیشتر مناسب شما است – تبلت یا لپ تاپ؟

تبلت سبک تر و کوچکتر از یک لپ تاپ است. می توانید از آن در حالت خوابیده ، روی مبل ، یا حتی ایستاده و قدم زدن استفاده کنی

لپ تاپ سنگین تر از یک تبلت است و شما معمولا نیاز به نشسته به استفاده از آن. با این حال ، قدرتمندتر است و داشتن صفحه کلید باعث می شود تایپ در لپ تاپ بسیار سریعتر انجام شود.

فعالیت تبلت ها و لپ تاپ ها را تکمیل کرده اید .

معمولاً از تبلت ها و لپ تاپ ها برای فعالیت های مختلف استفاده می شود. بسیاری از مردم وقتی کارهایی مانند نوشتن نامه یا ایجاد صفحات گسترده را انجام می دهند ، لپ تاپ را ترجیح می دهند.

تبلت ها برای شرایطی که لپ تاپ مناسب نیست بسیار مناسب هستند ، با این حال ، مانند زمانی که روی نیمکت دراز کشیده اید یا سوار ماشین شده اید.

معتبرترین برندها

اچ تی سی
سونی
سامسونگ
بلک بری
اپل
نوکیا
ال جی
هواوی
ایسر
شیائومی