هنگ کردن تبلت سامسونگ و رفع آن

هنگ کردن تبلت سامسونگ
زمان مطالعه مطلب 3 دقیقه

تبلت از محبوب‌ترین سیستم‌های ارتباطی به شمار می‌رود که این روزها توانسته طرفداران زیادی در جهان پیدا کند. امروزه شرکت‌های بزرگی در زمینه طراحی و ساخت بهترین تبلت‌ها به فعالیت پرداخته‌اند که از معتبرترین آن‌ها می‌توان به شرکت سامسونگ اشاره کرد. تبلت سامسونگ زیبا، خوش ساخت و بادوام است. با این حال اگر در هنگام استفاده از آن با ایرادات کوچکی نظیر هنگ کردن روبرو شویم، کاملاً طبیعی است. هنگ کردن تبلت سامسونگ دلایل نرم افزاری و یا سخت افزاری داشته و به راحتی رفع می‌شود. 

دلایل هنگ کردن تبلت سامسونگ

زمانی که تبلت سامسونگ هنگ می‌کند، در واقع قفل می‌شود و نمی‌توان از آن استفاده کرد. این ایراد که احتمالاً کاربران را عصبی می‌کند، یا سخت افزاری بوده و یا نرم افزاری. از مهمترین مشکلات سخت افزاری ضربه خوردن تبلت، خرابی باتری و یا داغ شدن آن است. با این حال در اکثر مواقع مشکل هنگ کردن تبلت سامسونگ نرم افزاری است. با ما باشید تا توضیحات کامل‌تری در این باره به استحضار برسانیم. 

سه دلیل اصلی هنگ کردن تبلت سامسونگ: 

  1. هماهنگ نبودن بخش‌های مختلف تبلت: به جرات می‌توان گفت که‌عدم هماهنگی بین سخت‌افزار و نرم‌افزار در تبلت، مهمترین دلیل برای هنگی آن است. برای مثال می‌توان به زمانی اشاره کرد که شما قصد دارید صدای موسیقی را کم یا زیاد کنید و به این منظور دکمه ولوم را فشار می‌دهید. اما سیستم از نظر نرم افزاری نمی‌تواند خود را با خواسته شما هماهنگ نماید و بدین ترتیب هنگی پیش می‌آید. 
  2. پر بودن حافظه داخلی دستگاه: در مواقعی که با مشکل هنگ کردن تبلت روبرو می‌شوید، حافظه داخلی را از اطلاعات اضافی پاکسازی کنید و آن را سبک نمایید. بخش مهمی از اطلاعاتی که در حافظه داخلی تبلت ذخیره می‌شود، مورد نیاز نبوده و شاید حتی شما متوجه آن نباشید. پر بودن حافظه، فضای لازم برای اجرا برنامه‌ها را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد. در این صورت پردازش اطلاعات با مشکل همراه می‌شود. 
  3. نیاز برنامه‌ها به آپدیت: اگر متوجه شدید که ورژن برنامه‌هایی که در تبلت دارید قدیمی شده است، احتمال اینکه در اجرا آن‌ها با مشکل هنگ کردن روبرو شوید، وجود دارد. 

رفع مشکل هنگ کردن تبلت سامسونگ

از بین بردن هنگی تبلت سامسونگ سخت نیست. شما خود می‌توانید برخی از ایرادات نرم افزاری پدید آمده در تبلت سامسونگ را رفع کنید. اما چنانچه مشکل سخت افزاری بود، حتماً از متخصصان و افراد زبده در این زمینه کمک بگیرید و خود دست به هیچ اقدامی نزنید. 

۳ روش برای رفع مشکل هنگ کردن تبلت سامسونگ

  1. ری استارت: ری استارت کردن تبلت که البته با ریست کردن کاملاً فرق دارد، راه حلی بوده که می‌تواند ناهماهنگی بین بخش‌های نرم افزاری و سخت افزاری در تبلت را از بین ببرد. این روش به سادگی قابل اجرا می‌باشد. شما باید دکمه پاور را که معمولاً برای خاموش کردن تبلت از آن استفاده می‌کنید را فشار دهید و نگه دارید. سپس گزینه راه اندازی مجدد را بزنید و منتظر باشید تا تبلت خاموش و روشن شود. 
  2. ریست فکتوری: بسیاری از اوقات با بازگردان تبلت به تنظیمات کارخانه ای، مشکل هنگی آن رفع خواهد شد. شما می‌توانید گزینه ریست فکتوری را از قسمت تنظیمات انتخاب کنید و بدین ترتیب منتظر بمانید تا تبلت پس از روشن و خاموش شدن، به تنظیمات اولیه بازگردد. یادتان باشد که در این روش اطلاعات شما حذف خواهد شد، پس حتماً نسخه پشتیبان آن‌ها را تهیه نمایید. 
  3. فلش کردن: اگر هیچ کدام از گزینه‌هایی که برای از بین بردن ایراد هنگ کردن تبلت امتحان نمودید، نتوانست هنگی را از بین ببرد، باید دستگاه را فلش کنید. تجربه ثابت کرده که بسیاری از مسائل نرم افزاری تبلت از جمله هنگ کردن آن با یک فلش ساده از بین می‌رود. 

در صورتی که مشکل هنگ کردن همچنان ادامه دارد، میتوانید برای تعمیر تبلت خود با رایان دل کوک یا شماره: 02145102 تماس بگیرید.

نتیجه گیری 

هنگی از اختلالات رایج در تبلت‌ها بوده که در اغلب موارد مشکل چندان جدی و نگران کننده‌ای نیست. شما می‌توانید از روش‌های ساده برای از بین بردن این مشکل استفاده کنید و اگر دیدید که ایراد هنگی کماکان برقرار است، حتماً با متخصصان رایان دل کوک که در این حوزه صاحب نظر هستند، مشورت نمایید. آن‌ها با اقداماتی که انجام می‌دهند، به شما کمک می‌کنند که با کمترین هزینه، تبلت را به حالت اول برگردانید و ایراد هنگ کردن تبلت سامسونگ را از بین ببرید. خوشبختانه سایت اینترنتی ما با تیم قوی و متعهدی که دارد، به آسانی ایراد اصلی تبلت را تشخیص می‌دهد و برای رفع آن روش‌های آسان و سریعی در دستور کار دارد.

۲ thoughts on “هنگ کردن تبلت سامسونگ و رفع آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *