تعمیرات تخصصی انواع برندهای لپ تاپ

کارشناسان خبره

تضمین کیفیت

سرعت خدمات

لپ تاپ
فروش لپ تاپ
درایور لپ تاپ
لپ تاپ
لپ تاپ
لپ تاپ
لپ تاپ

تعمیرات لپ تاپ

دلیل اصلی شکسته شدن صفحه لپ تاپ، افتادن آن است. وقتی وارد لپ تاپ می‌شویم متوجه می‌شویم که لپ تاپ به تعمیرات بیشتری احتیاج دارد. در اینجا مهمترین مشکلات را باهم بررسی خواهیم کرد و می‌فهمیم که کجا نیاز به تعمیر لپتاپ داریم.

بخش عظیمی از دنیای شرکت‌ها مختص موبایل و لپ تاپ است و آن‌ها به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند که بتوانند نیاز‌های آن‌ها را تأمین کنند. در طول سال‌ها لپ تاپ‌ها از حجیم و سنگین به نازک و سبک تبدیل شده‌اند. اما، حتی با وجود تمام ارتقا در قدرت، اندازه، ظرفیت و حافظه، مشکلاتی در لپ تاپ هنوز به طور منظم بوجود می‌آیند.

تعمیر لپتاپ

در اینجا لیستی کارآمد از پنج مورد از رایج‌ترین مشکلاتی که در مورد آن‌ها شنیده‌ایم و چگونگی پرداختن به تعمیرات آن‌ها ارائه شده است.

مشکل: فن داغ یا گرم می‌شود و به دنبال آن خاموش می‌شود. لپ تاپ‌ها می‌توانند زیاد جابجا شوند. این می‌تواند منجر به محدود شدن ورودی هوا به فن شود. همچنین به آن‌ها فرصت زیادی می‌دهد تا گرد و غبار و ذرات خارجی را از طریق درگاه فن خود به سیستم خنک‌کننده خود بکشاند.

راه حل: از لپ تاپ خود بر روی سطوح سخت و صاف استفاده کنید. از قرار دادن آن روی سطوح نرم که ممکن است عبور هوا را مسدود کنند، خودداری کنید. فن خود را با هوای فشرده تمیز کنید. تعداد برنامه‌هایی را که همزمان اجرا می‌کنید محدود کنید زیرا هرچه بیشتر در حال اجرای برنامه باشید، کار کردن با آن سخت‌تر خواهد بود.

مشکل: ممکن است لپ تاپ شما دیر روشن شود و یا برنامه های موجود در آن دیر باز شود این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از آن ها این است که فضای هارد دیسک پر است یا در حال پر شدن است یا سخت افزار لپ تاپ شما دچار خرابی و مشکل شده است.

راه حل: روش‌های زیادی برای تلاش در خصوص حل مشکلات سرعت وجود دارد، اما برای ده نکته‌ی برتر در مورد سرعت بخشیدن به دستگاه خود، به پست وبلاگ ما که فقط به این موضوع اختصاص دارد مراجعه کنید.

یکی از مشکلات اصلی که منجر به تعمیر لپ تاپ می شود این است که نمی تواند خیلی دوام داشته باشد، یکی از ویژگی های خوبی که لپ تاپ دارد آن است که نیازی به سیم ندارد و فقط باید شارژ شود، پس همیشه باید لپ تاپ ما شارژ داشته باشد تا بتواند روشن شود.

برای حل این مشکل می توانید کابل شارژ لپ تاپ را بررسی کنید که مبادا قطعی یا شکاف داشته باشد در مرحله ی بعدی باتری لپ تاپ را کاملا خالی کرده و سپس هشت ساعت می زنیم به شارژ و حتی بیشتر و اصلا در این تایم ها روشن نمی کنیم. می توانیم به جرات بگوییم که این یکی از بهترین راه حل های موجود است که شما می توانید آن را امتحان کنید. اگر باز هم لپ تاپ شما به سرعت شارژ خالی می کند شما می توانید راه های دیگر را تست کنید.

مشکل بعدی که ممکن است برای لپ تاپ شما پیش بیاید مشکل اینترنت و وای فای است، ممکن است بصورت یک دفعه لپ تاپ شما به صورت کلی دیگر به اینترنت وصل نشود و این قضیه در کار های روزمره ی شما تاثیر مستقیم می گذارد و شمارا نگران می کند.

شما در چنین وضعی می توانید لپ تاپ را روشن خاموش کنید و یا وای فای مورد نظر را دیس کانکت کرده و سپس دوباره از نو پسورد را وارد کنید و به وای فای مورد نظر خود وارد شوید. به احتمال زیاد با انجام دادن این کار ها لپ تاپ شما به اینترنت وصل خواهد شد. اگر لپ تاپ به اینترنت متصل نشود به احتمال زیاد مشکل از مودم شما است که باید آن را اینبار چک کنید.

. مودم خود را از برق بکشید، اجازه دهید 10-20 ثانیه تا تمامی چراغ‌های روم مودم خاموش شود، سپس دوباره آن را وصل کنید. اگر هنوز مشکلی ندارید، اتصالات شبکه خود را در صفحه کنترل عیب‌یابی کنید. در آخر، از ابتدا شبکه خود را دوباره بسازید تا مطمئن شوید که تمام اتصالات شما به درستی تنظیم شده است.

 

صفحه نمایش سیاه

وقتی لپ تاپ خود را باز می‌کنید، آن را روشن می‌کنید، لپ تاپ شما در حال اجرا است، اما صفحه نمایش آن سیاه است.

راه حل: شارژر لپ تاپ را از برق بکشید، به یاد داشته باشید که در چنین وضعیتی واجب است که شما یکبار باتری لپ تاپ را از جای خود در بیاورید و دوباره در لپ تاپ قرار دهید. اگر هرکدام از این اصلاحات را انجام دهید، و هنوز هم با همان مشکل روبرو هستید، وقت آن است که یک متخصص تعمیر لپ تاپ را بیاورید. مهندسین در نمایندگی شهر شما در زمینه رایانه، چاپگر، سرور و تعمیر و نگهداری محل فروش متخصص هستند. نمایندگی‌ها همچنین چندین سطح خدمات را ارائه می‌دهند.

بهترین محل تعمیر لپ تاپ

بهترین راهکار سپردن لپ تاپ به نمایندگی‌ها است، زیرا افراد در نمایندگی‌ها متخصص واقعی بوده و بهتر می‌توانند لپ تاپ شما را به بهترین شکل ممکن تعمیر کنند. از همه مهمتر اینکه اگر حتی پس از تعمیر مجددا مشکلی برای لپ تاپ شما پیش آمد می‌توانید به نمایندگی مراجعه کرده و مشکل را بازگو کرده تا افراد حاضر در نمایندگی مشکل شما را برطرف کنند.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ

متناوباً به عنوان یک نمایندگی تعمیر لپ تاپ، مرکز خدمات و تعمیرات باید حتما در هر شهری وجود داشته باشد، تعمیرگاه یک بخش اساسی در نمایندگی‌ها و شرکت‌ها یا تجارت شخص ثالث است که مشکلات رایانه را برطرف می‌کند. در حالی که بسیاری از آن‌ها یک ساختمان جداگانه دارند، برخی از تعمیرگاه‌های لپ تاپ در داخل فروشگاه‌های خرده فروشی الکترونیک بزرگتر مانند در شهر‌های مختلف ایران واقع شده‌اند. تعمیرگاه‌ها می‌توانند با موضوعات متنوعی از اجزای سخت‌افزاری نامناسب گرفته تا مشکلات نرم‌افزاری مانند خطا‌های سیستم عامل روبرو شوند. همچنین ممکن است آن‌ها در لپ تاپ مورد مشکوک به ویروس را پیدا کنند که در این صورت می‌توانند در خدمات سخت‌افزاری به شما کمک کنند.

تعمیر دستگاه لپتاپ

تعمیرات لپ تاپ در محل

شما می‌توانید لپ تاپ خود را به افراد باتجربه که در افراد شما هستند واگذار کنید شاید این افراد بتوانند‌گرهی از کار شما را باز کنند و لپ تاپ شما را تعمیر کنند.

مزایای تعمیر لپ تاپ در محل

اگر تعمیر لپ تاپ خود را در محل انجام دهید در این صورت لازم نیست مسافت طولانی ای را بپیمایید برای اینکه به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ برسید. علاوه بر آن دیگر لازم نیست پول اضافی بابت این تعمیرات پرداخت کنید.

عیب‌های معمول که برای لپ تاپ پیش می‌آید

باتری شارژ نمی‌شود: اگر لپ تاپ شما شارژ نمی‌شود، می‌توانید به یک باتری جدید نیاز داشته باشید. عمر باتری برای یک لپ تاپ حدود دو تا چهار سال است، اگرچه نحوه استفاده و شارژ آن عمر مفید آن را تعیین می‌کند. اگر باتری به پایان عمر خود نزدیک شود، سیستم عامل شما ممکن است با یک “X” قرمز رنگ روی نماد باتری در سینی ابزار به شما هشدار دهد. در غیر این صورت، می‌توانید از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید تا ببینید چه ظرفیتی از باتری شما باقی مانده است.

خاموش شدن لپ تاپ به صورت غیر منتظره

اگر لپ تاپ شما در وسط کار به سادگی خاموش شود، می‌تواند مشکل باتری داشته باشد. بررسی کنید که لپ تاپ شما به برق متصل و شارژ شده است، سپس بعد از مدتی شارژ مجدد، آن را روشن کنید. همچنین ممکن است مشکل از خطای صفحه باشد. اگر می‌بینید که رایانه شما در حال کار است اما چیزی روی مانیتور شما نیست، لپ تاپ خود را دوباره راه‌اندازی کنید و ببینید آیا دوباره این اتفاق می‌افتد یا خیر. اگر فهمیدید که هیچ یک از این موارد نیست، ممکن است هارد دیسک شما خراب باشد. در بیشتر موارد، این علامت یک مشکل بزرگتر و پیچیده‌تر است. در اسرع وقت برای داده‌ها و برنامه‌ها در لپ تاپ خود پشتیبان تهیه کنید و قبل از از دست دادن آنچه در دستگاه ذخیره شده است، لپ تاپ را برای بررسی و تعمیر لپ تاپ را به یک متخصص واگذار کنید.

تعمیرات

صفحه‌ی آبی رنگ اخطار

جالب است بدانید که قبل از اینکه لپ تاپ شما دچار مشکلات ویندوز یا سخت افزاری شود آلارم هایی برای شما می آید که رنگ آبی دارد و به شما هشدار می دهد. معمولاً با نمایش یک صفحه آبی با پیام خطا به شما هشدار می‌دهد. از آنجا که این پیام‌های خطا تا حدودی شوم هستند و می‌توانند به شما هشدار دهند که این مسئله مهم در سیستم عامل، هارد دیسک یا اجزای رایانه شما است، “صفحه آبی مرگ” لقب گرفته است. اگرچه ممکن است یک یا دو بار بدون نتیجه اتفاق بیفتد، اما معمولاً نشانه یک مسئله بزرگتر است. در صورت بروز این پیام خطا را به طور کامل بخوانید و از نرم‌افزار عیب‌یابی مبتنی بر ویندوز که در صفحه آبی ظاهر می‌شود استفاده کنید تا بازیابی سیستم را انجام دهید یا آن را به مرحله قبل بازگردانید. اگر با این کار مشکلی برطرف نشد، ممکن است لازم باشد نرم‌افزار ویندوز را دوباره نصب کنید، اما عیب یاب باید مراحل بعدی را برای تشخیص اینکه دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد و چگونگی مدیریت آن، شما را راهنمایی کند. نتیجه‌گیری

شاید اکثر ما انسان‌ها در طول زندگی با مشکل خرابی لپ تاپ روبرو شده باشیم، حالا این خرابی ممکنه خیلی زود به وسیله خوده ما بر طرف شود و یا اینکه مشکل اونقدر حاد باشد که مجبور باشیم لپ تاپ را به یک تعمیرگاه یا نمایندگی منتقل کنیم تا متخصصین اون کار بتونن لپ تاپ را تعمیر کنند

 

معتبرترین برندها

اچ تی سی
سونی
سامسونگ
بلک بری
اپل
نوکیا
ال جی
هواوی
ایسر
شیائومی